poniedziałek, 10 czerwiec 2019 22:17

Zabierzów: Sukces młodych wynalazców. Zobacz, co wymyślili

Napisał
fot. UG Zabierzów fot. UG Zabierzów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabierzowie – Julia Bossowska i Piotr Kotarski – zostali wyróżnieni w II etapie Konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości.

Finał tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ambasador Szkolnej Wynalazczości odbył się w sobotę 8 czerwca, w siedzibie Urzędu Patentowego w Warszawie. Jury oceniło aż 40 prac udoskonaleń technicznych lub gier o wynalazczości, ale do ścisłego finału przeszło tylko 16 prac. Wśród nich były prace Piotra Kotarskiego oraz Julii Bossowskiej. Piotr wmyślił grabie samo-oczyszczące, a Julia wyciskarkę 3.0 herbat i cytryn. 

Wyciskarka Julii ma ułatwić wyciśnięcie torebek herbat zanurzanych w kubku, ograniczyć marnotrawienie soku z cytryn zanurzonych w herbacie, a nawet pomóc wyjąć cukier w kostkach. Z kolei grabie Piotra maja zamontowany nowatorski element, nazwany przez autora "wypychaczem liści".

Sukces młodych wynalazców sprawił, że Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zabierzowie otrzymała tytuł Ambasadora Szkolnej Wynalazczości 2019.

fot. UG Zabierzów

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.