piątek, 12 lipiec 2019 16:58

Gmina Skawina stawia na rodzinę: Piknik #RodzinaSercemMałopolski na rynku

Napisał

Strażacki samochód ratowniczo-gaśniczy, radiowozy policyjne, sprzęt wojskowy, miasteczko „Rodzina 500 Plus” – miedzy innymi takie atrakcje czekały na wszystkich, który odwiedzili dzisiaj skawiński rynek.

A tam właśnie władze samorządowe i wojewódzkie zorganizowały piknik wakacyjny #RodzinaSercemMałopolski.  Do wspólnej zabawy zaprosili mieszkańców wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko.

– Gmina Skawina stawia na rodzinę. Na terenie gminy od lat funkcjonuje Centrum Wspierania Rodziny. To miejsce, gdzie rodziny, które maja problemy mogą przyjść i uzyskać fachową pomoc, gdzie można spotkać się z psychologiem czy prawnikiem – powiedział w trakcie pikniku burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko.

W promocję programu 500+ włączyły się także Ochotnicze Hufce Pracy. Na skawińskim pikniku był obecny Krzysztof Świerczek, Wojewódzki Komendant OHP, a wolontariusze organizacji aktywnie uczestniczyli przygotowaniach pikniku i w zabawach z dziećmi w trakcie jego trwania.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.