piątek, 19 lipiec 2019 15:19

Skawina. Pokłócili się w kolejce do urzędu. Jeden z nich rozpylił gaz

Napisała

Nieznany sprawca rozpylił gaz w budynku Urzędu Miasta w Skawinie. Do incydentu doszło w wyniku sprzeczki pomiędzy petentami oczekującymi w kolejce. Policja prowadzi czynności w tej sprawie. 

Policja odebrała zgłoszenie o incydencie dzisiaj o godz. 13.30. Chwilę wcześniej doszło do sprzeczki między 4 petentami, stojącymi w kolejce. W wyniku kłótni jedna z osób rozpyliła gaz pieprzowy. Osoby, przebywające z budynku natychmiast go opuściły. O sprawie powiadomiono mundurowych.

- Zanim funkcjonariusze pojawili się na miejscu, sprawca zdarzenia zdążył zbiec. Policja prowadzi czynności w tej sprawie - dowiadujemy się od Justyny Fil, rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Z powodu zaistniałej sytuacji budynki Urzędu zostały zamknięte dla petentów.

- W związku z incydentem rozpylenia gazu przez nieznanych sprawców w budynku Rynek 3 Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, w dniu dzisiejszym: Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Gospodarki Przestrzennej oraz Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będą nieczynne  - możemy przeczytać w komunikacie na stronie Urzędu Miasta. 

 

Info: KPP Kraków, UM Skawina

Fot: Klajner - Praca własna, CC BY-SA 3.0

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.