środa, 14 sierpień 2019 11:11

Powiat krakowski: Będą modernizowane przejazdy kolejowe. Gdzie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu?

Napisał
fot. PKP PLK SA fot. PKP PLK SA

Sześć przejazdów kolejowych na trasie Kraków – Oświęcim w tym roku zostanie zmodernizowanych. Zmieni się też skrzyżowanie w Skawinie na linii w kierunku Żywca.

– Na skrzyżowaniu w Wielkich Drogach już wymieniona została nawierzchnia i tory, kolejnym etapem będzie wymiana urządzeń zabezpieczających. Przejazdy w Skawinie, Brzeźnicy, Kossowie, Zatorze i Przeciszowie zyskają nowe urządzenia i oświetlenie – informuje Dorota Szalacha z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – W Skawinie (ul. Piłsudskiego) na linii Skawina – Żywiec będą nowe urządzenia sygnalizacji przejazdowej. Rogatki będą strzec przejść także na chodnikach. Skrzyżowanie zostanie wyposażone w monitoring oraz nowe oświetlenie – dodaje.

Nowe urządzenia, sygnalizacja i rogatki mają podnieść poziom bezpieczeństwa podróżujących koleją oraz użytkowników dróg: kierowców, rowerzystów i pieszych. Dodatkowo, dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pociągi będą mogły jechać z wyższą prędkością.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.