środa, 14 sierpień 2019 20:00

Operacja „Tenczyn”

Napisał
fot. Zamek Tenczyn w Rudnie fot. Zamek Tenczyn w Rudnie

Dwa tygodnie temu Zamek Tenczyn w Rudnie (powiat krakowski) opanowali Szwedzi, teraz pojawi się Dragon i Galicja.

Zamek Tenczyn w Rudnie zaprasza na Operację „Tenczyn”.

Od 15 sierpnia przez cały długi weekend na dziedzińcu zamkowym będzie odbywała się wystawa broni i amunicji pod nazwą Operacja „Tenczyn”. Jej organizatorem jest Fundacja New Era Art, Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja” i Zagłębiowskie Muzeum Militariów Dragon.

– Przed dwoma tygodniami Zamek Tenczyn został opanowany przez Szwedów, a już w nadchodzący długi weekend opanuje go Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Galicja”. Jego członkowie będą bezwzględnie zarażać swoją pasją i okrutnie ciekawie opowiadać o historii, eksploracji historycznej i swoich znaleziskach! Zainteresowani będą mogli porozmawiać z członkami stowarzyszenia, a także spróbować fachu eksploratora w specjalnie przygotowanej piaskownicy archeologicznej, posłuchać ciekawych prelekcji i obejrzeć filmy z dotychczas przeprowadzonych przez członków stowarzyszenia akcji – czytamy na stronie Zamku Tenczyn w Rudnie.

Podczas długiego weekendu swoje zbiory zaprezentuje również Zagłębiowskie Muzeum Militariów Dragon. Jego członkowie zadbają o historyczną kuchnię z epoki, a chętnym umożliwią sprawdzenie się w roli strzelca.

Zapraszamy do udziału w Operacji "Tenczyn"!

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.