Rozbiórka wiaduktu kolejowego – DK79 w Zabierzowie nieprzejezdna Wyróżniony

W nocy z czwartku na piątek, 11/12 stycznia 2018 roku, odcinek drogi krajowej nr 79 pod wiaduktem kolejowym w Zabierzowie zostanie zamknięty. Od godziny 22:00 do 5:00 rano ruch będzie się odbywał wyłącznie objazdami. 

Jak poinformował zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA, w Zabierzowie przy ul. Krakowskiej, na linii kolejowej Krzeszowice – Kraków Mydlniki, od godziny 8:00 rano w czwartek 11 stycznia 2018 roku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Bezpieczny przejazd zapewni sygnalizacja świetlna. Dodatkowo w godzinach szczytu, dla usprawnienia przejazdów, będą pracować sygnaliści. Dla pojazdów wyższych niż 4 m, ze względu na charakter prac na wiadukcie, zaplanowano objazd w stronę Krakowa drogą wojewódzką nr 774 (ul. Stanisława Kmity, Krakowska, Na Lotnisko), a w stronę Trzebini drogą S7 (ul. Adama Rożańskiego).

Ponadto w nocy z czwartku na piątek 11/12 stycznia, od godziny 22:00 do 5:00, całkowicie będzie zamknięta droga krajowa nr 79 pod wiaduktem. Ruch będzie prowadzony wyznaczonymi objazdami. – W tym czasie wykonawca będzie demontował elementy wiaduktu kolejowego. Zakres prac i użycie ciężkiego sprzętu wymaga zmiany organizacji ruchu – tłumaczy Dorota Szalacha.

Wiadukt przy ul. Krakowskiej w Zabierzowie jest jednym z trzech przebudowywanych wiaduktów w ramach modernizacji trasy E30 Katowice – Kraków, na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki. Jak wyjaśnia PKP PLK SA, sprawniejszą i bezpieczniejszą komunikację kolejową i drogową w Zabierzowie zapewni również przebudowa wiaduktów nad ul. Dębową oraz Kolejową. Odcinek ulicy pod obiektem nad ul. Dębową będzie stanowił ciąg pieszo-rowerowy, składający się z wydzielonego pasa dla rowerów (3,50 m) oraz chodnika (1,50 m). Z kolei wiadukt nad ul. Kolejową będzie podwyższony z 2,5 m do 4,5 m, zostanie poszerzony ponad dwukrotnie (z 6 m do 13 m) i umożliwi jazdę w obu kierunkach, po dwóch pasach ruchu, do dyspozycji pieszych będzie 2-metrowy chodnik.

Inwestycja PLK na trasie E30 Katowice – Kraków ma skrócić do około 1 godziny czasu podróży z Małopolski na Śląsk. Na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki prace zakończą się w II połowie 2018 roku.

 

AB

fot. PKP PLK SA

Anna Piątkowska-Borek

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: czwartek, 11 styczeń 2018 00:14
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA