Kulturalny początek roku Wyróżniony

Ciekawie zapowiada się styczeń w Krzeszowicach. Koncerty kolęd, projekcja filmu, spektakl, sportowa rywalizacja na lodzie, a świąteczny noworoczny nastrój utrwali Grzegorz Turnau, który wystąpi już dziś wieczorem.

12 stycznia o godz. 19.00 w Krzeszowicach w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej koncert noworoczny zaśpiewa Grzegorz Turnau – muzyk, kompozytor, aranżer, ikon krakowskiej piosenki. Artysta zagra i zaśpiewa swoje najbardziej znane piosenki, w tym utwór Krzeszowice (Wesele) z albumu „7 widoków w drodze do Krakowa”. Nic dziwnego, że bilety na imprezę sprzedały się bardzo szybko.
13 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach o godz. 10 odbędzie się Dziecięcy Uniwersytet - adresowane do dzieci w wieku 7-12 lat zabawa w studiowanie, spotkanie z wykładowcami wyższych uczelni oraz ekspertami różnych dziedzin. Koszt udziału w jednorazowych zajęciach to 25zł. W krzeszowickim CKiS można też zapisać się na cykl wykładów i zajęć dla młodych naukowców.
13 stycznia serię koncertów kolędowych rozpocznie krzeszowicki amatorski chór mieszany Allegria. Tegoroczne kolędowanie zainicjuje w krakowskiej Bazylice oo Jezuitów przy ul. Kopernika 26, gdzie będzie tworzyć oprawę muzyczna mszy św o godz. 16.30. W niedziele 14 stycznia usłyszymy chór w Krzeszowicach, w kościele pw. św Marcina Tours po mszy św o godz. 18. 21 stycznia zaśpiewa o godz. 18.45 w kościele w Woli Filipowskiej, a 28 stycznia o godz. 16 dla mieszkańców pobliskiej Trzebini, gdzie w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się koncert chórów powiatu chrzanowskiego.

Zespół powstał w marcu 2015 roku z inicjatywy Anna Gertner, która jest dyrygentem chóru. Chór Allegria ma na swoim koncie wiele udanych występów, jak również teledysk z utworem Katarzyny Gertner „Kyrie” z Mszy Beatowej, a w 2015 roku zdobył główną nagrodę w XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Woli Filipowskiej. Próby chóru odbywają się w czwartki w godzinach 19.00-21.30. w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach i zespół zaprasza na nie dorosłych pasjonatów śpiewu.
14 stycznia w Krzeszowicach po raz kolejny na miejscowym lodowisku odbędzie się Karnawał na lodzie. W programie konkurs na najciekawsze przebranie (osoby w strojach karnawałowych nie zapłacą za lodowisko), sztafeta rodzinna, zawody w jeździe szybkiej na lodzie i pokaz jady figurowej na lodzie. Impreza rozpocznie się o godz. 14.
19 stycznia w ramach Laboratorium Kultury odbędzie projekcja filmu „Dobrze się kłamie w dobrym towarzystwie” w reż. Paolo Genovese. Po filmie tradycyjna dyskusja.
26 stycznia również w ramach Laboratorium Kultury spektakl „Karol” Sławomira Mrożka przygotowany przez Szkolny Teatr Poezji LO w Krzeszowicach. Obie imprezy rozpoczynają się o godz. 19 i nie są biletowane.

opr.mg

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 12:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA