Krzeszowice, Biały Kościół, Czubrowice, Gotkowice, Jerzmanowice, Paczółtowice, Przeginia, Racławice, Rudawa, Tenczynek, Wielka Wieś, Wola Filipowska, Zabierzów

Skawina: V Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Wyróżniony

Skawina: V Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny

2 lutego w Zespole Szkol Techniczno–Ekonomicznych w Skawinie odbył się V Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Skawina 2018 przygotowana przez nauczycieli Zespołu Języków Obcych.

W dwóch kategoriach konkursowych: wiersz obcojęzyczny i piosenka obcojęzyczna zaprezentowali się uczniowie z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego: z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach, Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach, Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie oraz z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: Sergei Mańko, wicekonsul z Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Krakowie, Aleksandr Gołębiewski, przedstawiciel Instytutu i Fundacji Russkij Mir, Karolina Sanchewska, przedstawiciel Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Bożena Piłat, przedstawiciel Centrum Informacji Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Wojciech Dzido, przedstawiciel Instytutu Goethego w Krakowie, Antoni Sapała, sekretarz Zarządu Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, Irena Zbirek, przedstawiciel Szkoły Języków w Skawinie, Paweł Nosek, przedstawiciel Wydawnictwa Macmillan Education. Rolę przewodniczącej jury pełniła Urszula Rudzka – nauczyciel języka niemieckiego, a sekretarza jury Magdalena Kaszycka-Rynia- nauczyciel języka niemieckiego z ZST-E w Skawinie. Konkurs uświetnili także swoją obecnością wicestarosta krakowski Tadeusz Nabagło oraz członek Zarządu Powiatu Janina Grela.

W występach konkursowych zaprezentowało się 21 uczniów recytując wiersze oraz śpiewając piosenki po rosyjsku, niemiecku i angielsku. Zdaniem widzów i jurorów poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki i dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych. Miłą niespodzianką było pozakonkursowe wystąpienie Karoliny Sanchewskiej w piosence po angielsku oraz zaprezentowanie wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przez Sergieia Mańko. Pomiędzy występami uczestników konkursu widzowie mogli obejrzeć dwa tańce wykonane przez Zespół Taneczny pod kierunkiem Urszuli Gąsior nauczyciela wychowania fizycznego w ZSTE.

Po krótkich obradach jury wyłoniło zwycięzców tegorocznego konkursu w kategoriach wiersz i piosenka obcojęzyczna: I miejsce w kategorii wiersz przyznano uczennicy ZSTE Weronice Adamus za wiersz w języku rosyjskim, II miejsce uzyskała Sylwia Przebinda z ZSTE za wiersz w języku niemieckim, III miejsce w tej samej kategorii zajęła Mariana Oleksiienko z ZSRCKU Czernichów za wiersz w języku rosyjskim. W kategorii piosenka obcojęzyczna I miejsce zdobył uczeń ZSTE Sebastian Kudzia za wykonanie piosenki w języku angielskim. II miejsce zajęła uczennica Anna Rachwał z LO w Skawinie za piosenkę w języku rosyjskim, a III miejsce przyznano uczniowi ZST-E Kamilowi Wilkowi za wykonanie piosenki w języku niemieckim.

Tradycyjnie, przyznana została nagroda specjalna starosty krakowskiego, którą w tym roku otrzymał uczeń LO w Krzeszowicach Wojciech Bodzęta, za spektakularną recytację wiersza w języku angielskim. Janina Grela uroczyście wręczyła uczniowi dyplom i nagrodę główną.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe i bony podarunkowe. Na zakończenie V Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego Skawina 2018 dyrektor ZSTE Krystyna Jędrzejczyk wręczyła podziękowania wszystkim gościom biorącym udział w pracach jury oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do występów. Jak co roku wszyscy uczestnicy, goście i organizatorzy, zostali zaproszeni do wspólnej fotografii. Patronat nad imprezą objął starosta krakowski Wojciech Pałka.

mgr Jadwiga Łagosz, nauczyciel ZSTE w Skawinie, foto: Starostwo Powiatowe w Krakowie

Powrót na górę

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Głos Krakowski

„PO? Ciągłe awantury. To rozdział zamknięty”

24 styczeń, 2018 | Wyświetleń:5541

Tomasz Urynowicz. Do niedawna był jednym z najbardziej znanych radnych PO. Teraz jest człowiekiem Porozumienia...

Głos Krakowski

Zaginął Piotr Kijanka. Trwają poszukiwania

23 styczeń, 2018 | Wyświetleń:5428

Piotr Kijanka zaginął w Krakowie, w nocy 6 stycznia 2018 roku. Wieczorem wyszedł ze znajomymi...

Głos Podkrakowski

Skawina biega przez cały rok

26 styczeń, 2018 | Wyświetleń:3505

Kiedy na zewnątrz pada deszcz, śnieg lub jest duży mróz, oni po prostu zakładają kolejną...

Głos Mielecki

Mielec: Akcja pod Kronobylem

01 luty, 2018 | Wyświetleń:3374

W Mielcu wrze. W niedzielę 28 stycznia pod zakładem Kronospan po raz kolejny pojawiła się...

Głos Podkrakowski

„Ta fotografia może iść nawet do papieża” – jak Zofia Rydet fotografowała Paczółtowice?

27 styczeń, 2018 | Wyświetleń:2637

– Zostawiliśmy samochód na początku wsi i według pewnego schematu, sposobu działania Zosi, penetrowaliśmy całą...

Głos Krakowski

Weekend bez tramwajów na ulicy Brożka

23 styczeń, 2018 | Wyświetleń:2637

W najbliższą sobotę i niedzielę remontowana będzie zwrotnica wjazdowa do zajezdni tramwajowej Podgórze od strony...

Kultura

Kolejny międzynarodowy sukces fotografów z Podkarpacia

26 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1781

W międzynarodowym konkursie Monochrome Photography Awards, który zaliczany jest do najważniejszych konkursów fotografii czarno-białej na...

Głos Krakowski

Karta Krakowska - zniżki, ulgi i preferencje. Już wkrótce

25 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1672

Prezydent Jacek Majchrowski wraz z innymi przedstawicielami Ratusza zaprezentowali na dzisiejszej konferencji Kartę Krakowską. Pozwoli...

Głos Oświęcimski

Bombowiec Ił-4 odkryty w stawie

26 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1509

Woda zsunęła wierzchnią warstwę mułu i odkryła szczątki samolotu. Potwierdzono, że to bombowiec Iljuszyn DB3...

Styl Życia

Trendy w aranżacjach wnętrz w 2018 roku

23 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1406

W nowym roku często przygotowujemy się na zmiany – również we wnętrzach. Myślisz o metamorfozie...

Styl Życia

3 nieoczywiste miasta, które są idealne na walentynki

24 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1350

Okres okołowalentynkowy to czas serduszek, aniołków, misiów, czekoladek. W efekcie marketingowego przebodźcowania wielu Polaków wskazuje...

Głos Powiśla

Mędrzechów: Tu wszystko jest możliwe

28 styczeń, 2018 | Wyświetleń:1266

Mędrzechów – niewielka licząca ponad 1000 mieszkańców miejscowość w powiecie dąbrowskim. Dlaczego o nim piszę?...