piątek, 22 czerwiec 2018 13:06

Marsz Azylanta – czworonogi czekają na miłość...

Napisał

Jak co roku adoptowane czworonogi wraz ze swoimi opiekunami wezmą udział w Marszu Azylanta.

Organizowane przez KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie wydarzenie jest swoistym podziękowaniem dla mieszkańców Krakowa, którzy podczas powodzi w 2010 roku zaopiekowali się bezdomnymi zwierzętami.

W majowej powodzi 2010 roku, w wyjątkowych okolicznościach nasze Schronisko opustoszało. Gdy w radiu podano komunikat o zagrożeniu przerwania wału przeciwpowodziowego na naszej wysokości, reakcja krakowian i okolicznych mieszkańców przerosła najśmielsze oczekiwania. Przed Schroniskiem ustawiła się ogromna kolejka osób, które postanowiły pomóc i zabrać choć jednego zwierzaka, aby przeczekał bezpiecznie zagrożenie u nich w domach. Dzięki tak ogromnemu odzewowi i pomocy w kilka godzin udało się ewakuować wszystkie zwierzaki (około 700) w bezpieczne miejsca. Wiele psów i kotów już nie wróciło do nas, szybko skradły serca swoich czasowych opiekunów – podają pracownicy krakowskiego schroniska. – Sytuacja ta była tylko potwierdzeniem, że nasi podopieczni, mimo że bez domu, nie są pozostawieni sami sobie – dodają.

Marsz Azylanta odbędzie się 30 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 10:00 na Bulwarach Wiślanych, przy Moście Dębnickim. Następnie uczestnicy przejdą pod Pomnik Psa Dżoka, gdzie czekać będzie na nich mnóstwo atrakcji. Przewidziano m. in.: bezpłatne chipowanie czworonogów, malowanie psich portretów na żywo, pokaz szkolenia HITT DOG – szkolenie psów HittDog, psi plac zabaw, wybory Psiego Króla i Królowej, i wiele innych atrakcji.

Marsz Azylanta to także okazja, by znaleźć czworonożnego przyjaciela, który od tej pory zamieszka z nami.

Oczywiście podczas Marszu będą również psiaki do adopcji – mówią pracownicy krakowskiego schroniska.

 

Fafik czeka na dom... i nie tylko on

Na swój wymarzony dom czeka m.in. Fafik, który już bardzo długo mieszka w hotelu dla bezdomnych zwierząt. Może tym razem mu się uda znaleźć kogoś, kto go pokocha?

Fafik to nieduży bezproblemowy i bardzo radosny piesek.

Kocha kontakt z człowiekiem, z reguły dogaduje się z psami. Ładnie spaceruje na smyczy, uwielbia zabawy sznurkiem. Jest idealnym psiakiem dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia – informuje na portalu społecznościowym KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Niestety, Fafik nie miał w swoim życiu szczęścia do ludzi… Jego historia nie jest wesoła.

Właściciele zaadoptowali go ze schroniska, by po jakimś czasie pozostawić go w hotelu. Szukamy dla niego nowych odpowiedzialnych opiekunów, u boku których pozna co znaczy spokojny ciepły dom – podaje KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Trzymamy kciuki, by tym razem Fafik znalazł ludzi, którzy go pokochają.

 

Czy wiesz, że...

Pomnik Psa Dżoka symbolizuje niezwykłą psią wierność. Postawiono go dla upamiętnienia psa, który rok czekał na swojego pana w pobliżu Ronda Grunwaldzkiego w Krakowie. Niestety, nie wiedział, że jego właściciel zmarł nagle na atak serca.

Później Dżoka przygarnęła pani, z którą mieszkał kilka lat. Gdy ta zmarła, pies uciekł. Zrozpaczony błąkał się po torach kolejowy i w którymś momencie wpadł pod nadjeżdżający pociąg.

 

Anna Piątkowska-Borek

fot. KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.