wtorek, 26 czerwiec 2018 15:24

II Krzeszowickie Targi Grzewcze już w sobotę!

Napisała

W sobotę 30 czerwca br. na krzeszowickim Placu Targowym przy ul. Krzywej odbędzie się pokaz proekologicznych kotłów wykorzystujących ekogroszek, biomasę lub gaz a także wystawa firm oferujących instalacje OZE.
W programie również doradztwo przedstawicieli WFOŚiGW w Krakowie i Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini.

Burmistrz Gminy Wacław Gregorczyk zaprasza mieszkańców zainteresowanych wymianą niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na prezentację kotłów, która odbędzie się w godzinach od 10: 00 do 15.00 na Placu Targowym w Krzeszowicach. 

Mieszkańcy zainteresowani wymianą starych kotłów węglowych na ich proekologiczne odpowiedniki będą mogli porównać ofertę firm działających lokalnie, jaki i w regionie. Aby ułatwić mieszkańcom wybór urządzenia, na zaproszenie Referatu Rozwoju i Wspierania Przedsiębiorczości do Krzeszowic przyjadą producenci najbardziej znanych marek urządzeń grzewczych.  Jest to doskonała okazja, aby uzyskać poradę bezpośrednio od producentów oraz dystrybutorów przy wyborze nowego kotła grzewczego.
Podczas prezentacji przedstawiciele Urzędu Miejskiego udzielą informacji na temat realizowanych przez Gminę projektów wymiany kotłów grzewczych a także na temat tzw. „uchwały antysmogowej”, która obowiązuje od 1 lipca 2017 roku na terenie całego województwa. Do dyspozycji zwiedzających będzie Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który przedstawi ofertę Funduszu dotyczącą projektów termomodernizacji budynków i możliwości sfinansowania wymiany kotła. Oprócz stoisk producentów, ekspert Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini, będzie prezentował odnawialne źródła energii w specjalnym OZE BUSIE, w którym będzie można  zapoznać się z różnego rodzaju kolektorami słonecznymi i edukacyjną pompą ciepła.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektów: „Ograniczenie niskiej emisji na terenie gminy Krzeszowice poprzez wymianę źródeł ciepła na kotły wykorzystujące paliwa gazowe lub spalające biomasę” oraz „Ograniczenie niskiej emisji na terenie gminy Krzeszowice poprzez wymianę źródeł ciepła na paliwa stałe”  współfinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 RPO WM.

Info: UM Krzeszowice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.