środa, 11 lipiec 2018 21:42

Balice. Zatrzymana Norweżka z nielegalną bronią

Napisała

W środę /04.07.br./ dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został poinformowany przez pracownika służby celnej o ujęciu 47-letniej obywatelki Norwegii, która usiłowała przemycić przez granicę dwie jednostki nielegalnej broni palnej na terenie krakowskiego lotniska. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji.

- Tego dnia, 47-latka miała wykupiony bilet lotniczy do Norwegii. Podczas odprawy biletowo-bagażowej, kiedy bagaż poddano prześwietleniu, pracownik służby celnej dostrzegł w jego wnętrzu niebezpieczne przedmioty. Wówczas, w obecności kobiety, dokonano przeszukania zawartości walizki. Okazało się, że ukryła w niej broń typu karabin oraz sztucer, na które nie posiadała zezwolenia. Policjanci zabezpieczyli broń, a obywatelkę Norwegii zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.
Dwa dni później /06.07br./ prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo i przedstawił 47-latce zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia dwóch jednostek broni palnej /art. 263 par. 2 kk/. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8. lat więzienia.

Info: KPP Kraków

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.