poniedziałek, 20 sierpień 2018 09:37

Mężczyznę postrzelono podczas rekonstrukcji. Sprawę bada prokuratura

Napisała

Prokuratura w Wieliczce bada sprawę postrzelenia mężczyzny w Skawinie, do którego doszło podczas historycznej rekonstrukcji. Uczestnik rekonstrukcji w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Do niebezpiecznego wypadku doszło w zeszłą środę tj. 15 sierpnia podczas rekonstrukcji historycznej bitwy pod Kaniowem. Bitwa miała miejsce w 1918 roku.

Z relacji świadków wynika, że pokrzywdzony w ostatnich minutach trwania rekonstrukcji bitwy zachowywał się inaczej, niż było to zaplanowane w scenariuszu. Pozostali uczestnicy byli zdezorientowani i nie wiedzieli jak mają się zachować. Podczas próby wyrwania pokrzywdzonemu broni, przez innego uczestnika rekonstrukcji bitwy, doszło do niekontrolowanego wystrzału, który zranił znajdującego się bardzo blisko pokrzywdzonego.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego ze świadków. Teraz materiał został zabezpieczony i będzie sprawdzany przez prokuraturę.

W wyniku postrzału u mężczyzny doszło do uszkodzenia wątroby. Karetka pogotowia przewiozła rannego do szpitala. Jego stan uznano za ciężki.

Technicy kryminalni KMP w Krakowie zabezpieczyli dwie sztuki broni rekonstrukcyjnej, trzy naboje, siedem łusek oraz odzież obu uczestników zdarzenia. Trwają czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zajścia i udziału w nim poszczególnych osób.

Prokuratura bada nieszczęśliwy wypadek pod kątem nieumyślnego spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Krakowie

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.