poniedziałek, 15 październik 2018 16:12

Krzysztof Janusz : Bez tego gmina się udusi

Napisał

– Ilość samochodów przejeżdżających przez Liszki, jedną z najbliżej położonych gmin od Krakowa, jest ogromna. Absolutnie konieczna jest budowa obwodnicy, bo za kila lat gmina się po prostu udusi – według Krzysztofa Janusza, kandydata na stanowisko wójta Gminy Liszki, to jeden z największych problemów gminy.

Do groźnego wypadku drogowego doszło w Nowej Wsi w powiecie krakowskim. Na drodze wojewódzkiej nr 773 samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

piątek, 12 październik 2018 09:41

Wielka Wieś. Rozstrzygnięto X. Konkurs Fotograficzny

Napisała

Zakończył się "X Konkurs Fotograficzny Piękno Gminy Wielka Wieś w obiektywie" zorganizowany przez Urząd Gminy Wielka Wieś. Celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Gminy Wielka Wieś. Składane przez uczestników fotografie przedstawiały: krajobrazy, faunę, florę, pomniki przyrody zlokalizowane na terenie Gminy oraz „życie codzienne” mieszkańców gminy.

Gmina Wielka Wieś zdobyła VI. miejsce w XIV. edycji prestiżowego Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii gminy wiejskie przy niezwykle dużej konkurencji, bowiem w kraju jest aż 1548 gmin wiejskich. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się 8 października br. w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.  Wyróżnienie w imieniu Gminy Wielka Wieś odebrał Wójt Tadeusz Wójtowicz.

czwartek, 11 październik 2018 12:41

Zabierzów. Finał Pucharu Polski 2018 w łucznictwie

Napisała

Na starcie w finale Pucharu Polski-2018 w łucznictwie w dniach 29-30 września br. w Głuchołazach stanęło 56 kobiet i 56 mężczyzn - wśród nich reprezentantka Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „GROT” Zabierzów – Karina Lipiarska-Pałka.

czwartek, 11 październik 2018 10:10

Skała: co się stało z Bogdanem Parzelskim?

Napisała

Policjanci z Komisariatu Policji w Skale poszukują Bogdana Parzelskiego. 65-letni mężczyzna po raz ostatni widziany był 6 października przy ulicy Rozrywa w Krakowie o godzinie 17. Od tej chwili ślad po nim zaginął.

czwartek, 11 październik 2018 09:58

Wielmoża: gdzie jest Piotr Małysa? [AKTUALIZACJA]

Napisała

Komisariat Policji w Skale poszukuje zaginionego Piotra Małysa. 48-letni mężczyzna ostatni raz widziany był 9 października, jak około godziny 16 wychodził z domu w Wielmoży. Od tamtej chwili nikt go już nie widział.

Gmina Wielka Wieś drugi rok z rzędu wygrywa Ranking Gmin Małopolski 2018 przygotowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji! Znalazła się tym samym - po raz kolejny - w czołówce najlepszych samorządów, wyróżnionych pod względem rozwoju gospodarczo-społecznego.

środa, 10 październik 2018 15:03

Krzeszowice. Kolejne remizy po remoncie

Napisała

Dwie remizy OSP - w Krzeszowicach i Woli Filipowskiej - zyskały nowy wygląd dzięki przeprowadzonym w ostatnich miesiącach remontom.

Strona 1 z 42

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA