Skąd pochodzi najbardziej innowacyjna rolniczka w Europie? To Magdalena Węgiel z Małopolski, która wraz ze swoją córką Agnieszką Sendor z powodzeniem przywróciły tradycję hodowli pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym. To właśnie dzięki tej inicjatywie Małopolanka została doceniona w Brukseli, otrzymując nagrodę za innowacje przyznawaną europejskim rolniczkom.

Już po raz drugi Województwo Małopolskie zorganizowało konkurs edukacyjny dla szkół. W tym roku odbywał się on pod nazwą „MADE IN MAŁOPOLSKA. Co Ty wiesz o Regionie?”. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Uczniowie mieli okazję wykazać się w konkursie znajomością regionu Małopolski, jego historii, dziedzictwa kulturowego, tradycji oraz mieszkańców. Tematyka quizu dotyczyła również 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

środa, 17 październik 2018 16:06

Skawina. „Wycieczka do powojennej Skawiny”

Napisała

Muzeum Regionalne w Skawinie zaprasza mieszkańców w dniu 19 października br. (piątek), o godz. 16.00 do Pałacyku „Sokół”, gdzie odbędzie się spotkanie promocyjne bajki edukacyjnej pt. „Wycieczka do powojennej Skawiny” autorstwa Kazimiery Woźniak.

środa, 17 październik 2018 16:03

Skawina - projekt zmiany MPZP do wglądu

Napisała

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Skawina w jej granicach administracyjnych - etap II wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją.

środa, 17 październik 2018 15:58

Krzeszowice. Bezpłatna mammografia - zbadaj się!

Napisała

Urząd Miejski w Krzeszowicach zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Do wypadku doszło w miejscowości Kopanka w gminie Skawina. Motocyklista jadąc po terenach leśnych nabił się na gałąź. Na miejscu musiał lądował śmigłowiec.

wtorek, 16 październik 2018 15:47

Wielka Wieś. Fiesta rodzinna - kolejna Bitwa KGW

Napisała

Gmina Wielka Wieś kolejny raz gościła u siebie zespoły regionalne z trzech gmin: Zielonki, Zabierzów, Wielkiej Wsi podczas konkursu "Bitwa KGW". W konkursie dań jesiennych nagrody otrzymały: I miejsce KGW Rudawa, II miejsce KGW Brzozówka, III miejsce panie z zespołu Tomaszowianie pozostałe grupy otrzymały równorzędne wyróżnienie.

– Przede wszystkim trzeba odejść od dotychczasowego hasła „Wielka Wieś – gościnna podkrakowska gmina” na rzecz „Wielka Wieś – gmina przyjazna mieszkańcom” – podkreśla Krzysztof Wołos, kandydat na wójta Wielkiej Wsi.

Strona 1 z 43

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA