Ciekawe inicjatywy sportowe, angażujące zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami, wyjątkowe spotkania z małopolskimi tradycjami, a nawet… utworzenie centrum edukacji prozdrowotnej i zakup kolejnych defibrylatorów AED – to tylko niektóre pomysły wybrane przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wśród zwyciężców są też projekty z subregionu tarnowskiego, na które trafi blisko 1,4 mln zł z BO. 

czwartek, 15 listopad 2018 13:09

Dąbrowska młodzież dla niepodległej

Napisała

W piątek 9 listopada młodzież szkół podstawowych Dąbrowy Tarnowskiej w biało-czerwonych strojach pod kierunkiem nauczycielek wychowania fizycznego: Kingi Szarej-Gajek, Agaty Włodarczyk i Beaty Chmielewskiej zatańczyła na plantach miasta poloneza. Taniec poprzedził korowód postaci historycznych, w które wcielili się uczniowie Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

czwartek, 15 listopad 2018 11:53

Dąbrowa T.: Jubileuszowa kwesta

Napisała

Blisko 5 tys. zł na ratowanie zabytkowych nagrobków na dąbrowskim cmentarzu zebrano w tym roku podczas dorocznej, 25 już kwesty prowadzonej przez Związek Dąbrowiaków, wspomagany przez młodzież.

czwartek, 15 listopad 2018 11:19

Dąbrowa T.: Policyjne wsparcie dla leśników

Napisała

30 października w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się narada podsumowująca działania Straży Leśnej oraz Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska związana z realizacją akcji „Stanowcze NIE dla kłusownictwa”.

piątek, 09 listopad 2018 20:36

Dąbrowianie na szlaku legionów

Napisała

Słuchacze UTW z Dąbrowy Tarnowskiej 5 listopada zwiedzali Kraków. Wyjazd był to jednym z punktów programu w ramach realizowanego przez DDK projektu pn. „Dąbrowiacy i Górale” dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

39 młodych recytatorów z powiatu dąbrowskiego uczciło 100-lecie niepodległości udziałem w VI Konkursie Recytatorskim „Od niepodległości do niepodległości”. Konkurs odbył się 8 listopada w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach.

Bezpośrednią transmisją baletu „Sylfida” z Teatru Bolszoj Kino „Sokół” pragnie uczcić radosne Święto Niepodległości w jesienne popołudnie 11 listopada (początek o godz.15:55).

Niebanalnie i niestereotypowo będzie czcił jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dąbrowski Dom Kultury. 9 listopada na scenie w sali kinowej zaprezentują się dwa zespoły, które pokażą, jak pięknie w wyrażaniu miłości do Polski dopełniają się różne kręgi kultury ludowej – folklor Powiśla Dąbrowskiego wraz z tradycją Ziemi Krakowskiej i kultura góralska.

wtorek, 06 listopad 2018 09:58

Obchody 100-lecia RP w Dąbrowie Tarnowskiej

Napisała

Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski mają zaszczyt zaprosić do udziału w powiatowych obchodach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2018 r. w Kościele pw. NMP Szkaplerznej oraz pod Pomnikiem Poległych w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej.

Strona 1 z 35
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA