czwartek, 06 grudzień 2018 15:49

Szczucin: Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w „Otwartym Sercu”

Napisała

4 grudnia podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy wraz z dyrekcją, kadrą oraz zaproszonymi gośćmi świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Restauracji „Sovrana” w Szczucinie. Podczas spotkania podsumowano również projekt pn. „Dobra Przyszłość”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, w imieniu samorządu powiatowego, starosta Lesław Wieczorek oraz wicestarosta Krzysztof Bryk przekazali serdeczne życzenia i pozdrowienia dla całej społeczności „Otwartego Serca”. Jak podkreślił starosta spotkanie to, to szczególna okazja, by przekazać słowa uznania za niezwykłą pracę na rzecz drugiego człowieka. Zaznaczył także, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i aktywnemu działaniu stowarzyszenia z sukcesem realizowane są liczne projekty i inicjatywy, które przynoszą wspaniałe efekty.

- Wasz „Dom” jest azylem dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego regionu, w którym rozwijają się, uczą się samodzielności życiowej oraz integracji społecznej, a przede wszystkim mają zapewnioną specjalistyczną opiekę i rehabilitację – zwrócił się do prezesa stowarzyszenia Bogdana Sosina starosta Lesław Wieczorek, jednocześnie życząc wszystkim podopiecznym placówki, a także ich rodzinom i przyjaciołom, wytrwałości i siły w pokonywaniu przeciwności losu.

Głos zabrała również Agnieszka Anioł- Głuszek dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, która podziękowała za zaangażowanie i owocną współpracę przy realizacji projektu „Dobra Przyszłość”, którego realizację gościom spotkania przyblizyła prezentacja multimedialna.

Spotkanie uświetnił występ Gabrieli Sołtys i Roberta Kapeli ze specjalnie dobranym repertuarem. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich zebranych okazał się spontaniczny występ jednej z podopiecznych, która w imieniu swoim jak i pozostałych uczestników podziękowała dyrekcji oraz kadrze placówki za całokształt pracy oraz dobro, którym obdarzani są podopieczni każdego dnia.

inf i foto: ŚDS w Dąbrowcy, Powiat Dabrowski, opr mg

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.