wtorek, 15 styczeń 2019 17:19

Technika z Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina w XXI rankingu Perspektyw 2019

Napisała

10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti. Znalazły się w nim także najlepsze szkoły z powiatu dąbrowskiego.

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły.

Zwycięzcy otrzymują prawo do umieszczenie na swoich stronach złotych, srebrnych lub brązowych tarcz rankingu Perspektyw. Cały ranking można zobaczyć na stronach: www.licea.perspektywy.pl oraz www.technika.perspektywy.pl .

W rankingu techników 28 miejsce w Małopolsce, 220 w Polsce i srebrną tarczę zdobyło Technikum w Powiatowym CEiKZ w Szczucinie. 46 w Małopolsce i 318 w Polsce i również srebrną tarczę ma Technikum nr 1 w ZSP nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W rankingu liceów nie znalazło się żadne z liceów Powiśla Dąbrowskiego. Poza pierwszym 1000 najlepszych liceów w Polsce, ale na 100 miejscu w Małopolsce znalazło się Liceum Ogólnokształcące w ZSP im. Jana Rutyny w Szczucinie.

Małopolska w ogólnopolskim rankingu liceów ma 16 szkół ze złotą tarczą, 23 ze srebrna i 46 z brązową. W rankingu techników ma 13 „złotych” , 30 „srebrnych” i 27 „brązowych” szkół tego typu.

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.