czwartek, 17 styczeń 2019 14:46

Dąbrowa Tarnowska: Niedziela z nowojorską operą w odnowionej sali „Sokoła”

Napisała

Kino „Sokół” zaprasza w niedzielny wieczór 27 stycznia na wspanialy wieczór operowy z Anną Netrebko i Piotrem Beczałą w rolach głównych.

W ramach cyklicznych wizyt w Metropolitan Opera zostanie pokazany w formie retransmisji spektakl Francesco Cilea „Adriana Lecouvreur” (dyrygent: Gianandrea Noseda, reżyseria: Sir David McVicar, scenografia: Charles Edwards.

Kulisy teatru, intryga, miłość i postać historyczna wielkiej XVIII-wiecznej paryskiej aktorki Adrienne Lecouvreur to składniki idealnego libretta operowego. Gwiazda francuskiej sceny teatralnej rzeczywiście była nie tylko cenioną za naturalność i wdzięk aktorką, ale także kochanką marszałka Maurycego Saskiego, syna Augusta Mocnego. Współcześni podejrzewali i przekazali to następnym pokoleniom, że aktorka została zamordowana przez rywalkę – księżnę de Bouillon – przy pomocy bukietu fiołków nasączonych trucizną. Na podstawie tej legendy Francesco Cilea skomponował swoją niezwykle melodyjną operę, która wpisuje się w nurt werystyczny, czyli prezentowania na scenie prawdziwego życia ze wszystkimi codziennymi szczegółami. W nowej inscenizacji Sir Davida McVicara w roli tytułowej wystąpi Anna Netrebko, która całkiem niedawno dołączyła tę partię do swojego repertuaru. Maurycym, synem polskiego króla, będzie Piotr Beczała.

Czas trwania: ok. 3h45' w tym 2 przerwy, ceny biletów: 35 zł, 30-ulgowe.

Będzie to pierwsze, po remoncie sali widowiskowej, wydarzenie kulturalne tej rangi.

inf. i foto: DDKiKS

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.