poniedziałek, 11 luty 2019 11:53

Gręboszów: Nietrzeźwy traktorzysta ledwo trzymał się na nogach

Napisała

28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę ciągnika po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że ma ponad 3,2 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem.

W sobotę, 8 lutego po godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, który miał poruszać się jedną z dróg publicznych na terenie gminy Gręboszów. Policjanci zatrzymali mocno nietrzeźwego mężczyznę w rejonie jednego ze sklepów. 28–latek stojąc, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi.

Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi ustalili również że mieszkaniec powiatu dąbrowskiego w momencie zatrzymania udawał się do sklepu w celu zakupu kolejnego alkoholu. Natomiast ciągnik „pożyczył” bez zgody właściciela.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Traktor rolniczy zabezpieczono i przekazano właścicielowi, którego pouczono o zabezpieczeniu pojazdu przed dostępem osób niepowołanych.

inf. KPP Dąbrowa Tarnowska

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.