poniedziałek, 11 marzec 2019 13:52

Dąbrowa T.: Wykopała pocisk artyleryjski w ogrodzie

Napisała

7 marca przed południem w godzinach dopołudniowych do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zadzwoniła przerażona kobieta. Zrelacjonowała, że w trakcie wykonywania wiosennych prac porządkowych w ogrodzie zauważyła wystający z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającą przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów, a następnie im przekazane.

W związku z nadejściem wiosny prace polowe rozpoczynają się na dobre, coraz częściej więc zdarza się odnajdowanie w polach i ogrodach wybuchowych pozostałości z II wojny światowej. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Tarnowska

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.