czwartek, 18 kwiecień 2019 12:42

Dąbrowa T.: Poznaj kolejnych artystów z Powiśla Dąbrowskiego

Napisała

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej zaprasza na wystawę wystawy malarstwa i rysunku Hiacynty Wielgus i Mariusza Kumięgi pt. „Spektrum emocji”.

Hiacynta Wielgus urodziła się w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszka w Swarzowie. Rysunkiem i malarstwem zajmuje się amatorsko – jej prace głównie są efektem obserwacji świata i występujących w nim emocji, jak również osobistych marzeń. Jak sama przyznaje jest uzależniona od tworzenia - daje jej to pełnię szczęścia i samorealizację. Maluje przeważnie pastelami suchymi stosując przy tym ekspresywne połączenie kolorów. W kręgu jej zainteresowań są także różne techniki akwarelowe. W swoich pracach zderza fantastykę ze światem realnym wplatając w to pierwiastek zmysłowy.

Z kolei Mariusz Kumięga urodził się w Dębicy, gdzie spędził najmłodsze lata; od dwunastego roku życia mieszka w Ilkowicach. Uwielbia malować - nie ważne co. Osobiście uważa, że w dobie powszechnego internetu i możliwości drukowania wszystkiego co się da, każda praca ręczna jest czymś wielkim. Swoje obrazy tworzy z zamiłowania, jego zdaniem sztuka jest świetną formą relaksu. Twierdzi, że najpiękniejsze w tym jest to, że można w każdym dziele umieścić emocje tj.: radość, smutek i szczęście. Ekspozycja prezentuje prace wykonane olejem, akrylem oraz pastelami suchymi. Obrazy zachwycają doborem barw oraz ujętymi motywami.

Prace po raz pierwszy prezentowane są szerszej publiczności. Jest to kolejna wystawa wpisująca się w cykl pt. „Artyści Powiśla Dąbrowskiego”. Wystawę można zwiedzać do 15 czerwca br. w holu na parterze MBP w godzinach pracy biblioteki.

inf. i foto: MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.