środa, 01 maj 2019 14:51

Województwo Małopolskie dofinansuje budowę strażnicy dąbrowskiej PSP

Napisała

7 maja w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie odbędzie się uroczyste przekazanie umowy na budowę strażnicy PSP w Dąbrowie Tarnowskiej. Wezmą w nim udział marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Nowa strażnica, której zarys już się wyłania na działce przy ul. Żabieńskiej, to piętrowy budynek o blisko 3,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. W ramach inwestycji rozebrany został dotychczasowy budynek administracyjny i inne obiekty na działce. W zamian tego powstanie nowa siedziba dąbrowskiej PSP wraz z magazynem przeciwpowodziowym, placem manewrowym i placem ćwiczeń wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Budowa ma zakończyć się planowo 23 listopada 2020 roku. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu ogłoszonym w czerwcu ubiegłego roku przez KW PSP w Krakowie tarnowska firma TARCON, która podjęła się zrealizowania projektu za 17,6 mln zł.

23 lutego br. budowę wizytował małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - nadbrygadier Stanisław Nowak. Prace budowlane inwestycji pn.: „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z magazynem przeciwpowodziowym wraz z instalacjami wewnętrznymi infrastrukturą techniczną i drogową” rozpoczęto w 2018 roku w ramach ustawy modernizacyjnej.

inf. UMWM, KW PSP w Krakowie, zdjęcia: KP PSP w Dąbrowie Tarnowskiej

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.