czwartek, 23 maj 2019 12:19

Zniszczenia na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Zobacz zdjęcia

Napisała

Intensywne opady deszczu w Małopolsce nie spowodowały do tej pory utrudnień w ruchu na drogach krajowych. Miejscami spływa z pól i dróg dojazdowych błoto, pojawiły się także obrywy ziemi na skarpach. Jednak spore zniszczenia deszcze spowodowały na budowie obwodnicy Dabrowy Tarnowskiej. Jak wyglada sytuacja w Małopolsce?

Ruch na drogach krajowych Małopolski odbywa się bez utrudnień. Podtopienia występują w sąsiedztwie drogi krajowej nr 73 w Dąbrowie Tarnowskiej, miejscowości Radwan (rzeka Breń) i w miejscowości Breń woda wydostała się z koryta rowu melioracyjnego.

Foto: Rzeka Breń Niewielkie zanieczyszczenia dróg i chodników spowodowane lokalnym naniesieniem błota pojawiły się na A4, DK7, DK79, DK28, DK75, DK87, DK94 i DK73. Miejscami zamulne zostały fragmenty systemów odwodnienia: kanalizacji i rowów na A4, DK94, DK28, DK75, DK 87 i lokalne wypłukania poboczy na DK28 i DK75. Służby utrzymania dróg GDDKiA Oddział w Krakowie na bieżąco oczyszczały nawierzchnię, udrażniały systemy kanalizacyjne, a także zabezpieczały i oznakowały lokalne obrywy ziemi.

Foto: DK 79 - 323 km

Foto DK 79 - 322 km Lokalne obrywy skarp powstały na odcinku Kraków - Wojnicz- granica woj. podkarpackiego DK 94 oraz od Brzeska do Wytrzyszczki na DK75.

Na budowie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej są podtopienia, zamulenia, powstały osuwiska na skarpach nasypu i podmyte są posadowienia mostu na potoku Bagienica.Pracownicy Rejonów GDDKiA Oddziału w Krakowie na bieżąco sprawdzają sytuację na drogach. Brygady patrolowe i interwencyjne są do dyspozycji całodobowo i, w zależności od potrzeb podejmują działania zabezpieczające oraz naprawcze.

Punkt Informacji Drogowej ( PID) w GDDKiA Oddział Kraków całodobowo zbiera informacje o sytuacji na drogach krajowych i współpracuje na bieżąco ze wszystkimi służbami. Telefony: 12, 417-14-22 oraz 600 800 610.

inf. i foto: GDDKiA

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.