poniedziałek, 17 czerwiec 2019 16:04

Kapłan, którego choroba poruszyła tylu ludzi, zmarł dziś w szpitalu

Napisała

Dziś przed południem zmarł ks. Michał Łos. Jego świadectwo wiary poruszyło tysiace ludzi. Młody orionista, zmagajacy się z chorobą nowotworową, złożył ślubty zakonne i przyjął świecenia kapłańskie na szpitalnym łóżku. 

"Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj przed południem zmarł Neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP. Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie." - podali na swojej stronie na Facebooku Orionisci Prowincja Polska.

Przełożeni ks. Michała postarali się, aby cierpiący na nowotwór seminarzysta mógł przyjąć w szpitalu - w wyjatkowych okolicznościach - święcenia kapłańskie i złożyć śluby wieczyste w swoim zgromadzeniu. 23 maja Michał Łos śluby wieczyste złożył na ręc ks. Wicegenerał Oreste Ferrari Zgromadzenia Zakonnego Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (FDP) założonego przez św. ks. Alojzego Orione. Dzień póżniej rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego J.E. Ks. Bpa Marka Solarczyka przyjął w  święcenia diakonatu i kapłańskie. Na przyśpieszenie święceń, do których przygotowywał się w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie (gdzie uczą się orioniści) wyraził zgodę Ojciec Święty Franciszek, odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia.

Nasz artykuł "Michał Łos z Dąbrowy Tarnowskiej został księdzem na szpitalnym łóżku" przeczytało dziesiątki tysięcy osób, których poruszyła historia młodego, chorego na raka kapłana. 7 czerwca w dniu 31 urodzin ks. Michała Łosa wizytę złożył mu prezydent Andrzej Duda (zob. Prezydent odwiedził chorego na raka księdza, który świecenia przyjął w szpitalu). 

Dziś o godz. 11.53 ks. Michał zmarł. Dla wielu osób postawa pochodzącego z Dąbrowy Tarnowskiej kapłana stała się pięknym świadectwem wiary. Na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze po ukazaniu się doniesienia o śmierci orionisty. 

Marzena Gitler, foto: Orioniści Prowincja Polska

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.