czwartek, 25 lipiec 2019 16:37

„The Nosh” - pierwsza koszerna kawiarnia w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do podziemi synagogi

Napisała

Za kilka dni zostanie otwarta pierwsza po wojnie koszerna kawiarnia w Dąbrowie Tarnowskiej. Wzorem takich miast jak Kraków, Warszawa, czy Tarnów będzie to bardzo klimatyczny lokal usytuowany w podziemiach.

Lokal ma autentyczny certyfikat koszerności, wystawiony przez znanego rabina Michaela Schudricha, który można zobaczyć w jej wnętrzu. Właścicielem kawiarni jest ogromnie zasłużony dla promocji żydowskiej kultury, w tym kultury kulinarnej w regionie, szczególnie w Tarnowie – Gerald Vineberg.

Kawiarnia „The Nosh” będzie działać w godzinach pracy Ośrodka Spotkania Kultur (synagoga), czyli od wtorku do piątku 9:00-17:00 oraz w niedzielne popołudnia (15:00-18:00). W gorące dni oprócz stolików kawiarnianych na poziomie „-1” w OSK będzie można też skorzystać z parasola i ławy ze stołem na dziedzińcu synagogi. Propozycje kulinarne w Dąbrowie to między innymi: falafel, zupa marokańska, ciasta, w tym marchewkowe, brownie, sernik truskawkowy, szarlotka bez cukru, kruche ciasteczka, wegańskie chili, czulent, bardzo aromatyczna kawa w kilku odmianach, różne rodzaje herbaty. 

Właściciele „The Nosh” planuja na razie, że kawiarnia bedzie czynna w sezonie – od kwietnia do października. 

inf i foto: OSK

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.