sobota, 03 sierpień 2019 19:17

Nowy tomograf trafi do dąbrowskiego szpitala

Napisała

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej otrzyma 1,5 mln złotych. 29 lipca wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył staroście dąbrowskiemu Lesławowi Wieczorkowi promesę, dzięki której dofinansowana zostanie inwestycja „Zakup aparatury diagnostycznej i dostosowanie pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Obrazowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej”.

Już wkrótce pacjenci Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej będą mogli korzystać z nowoczesnego tomografu komputerowego. Środki na ten cel przyznał wojewodzie małopolskiemu – z przeznaczeniem dla powiatu dąbrowskiego – premier Mateusz Morawiecki z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

- Nowoczesny sprzęt, który zostanie zakupiony dzięki tym środkom, jest niezwykle ważny z punktu widzenia rozwoju szpitala, ale przede wszystkim stworzenia pacjentom jeszcze lepszych warunków diagnozowania i leczenia. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w realizacji inwestycji – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Uzyskanie tak wysokiego wsparcia z Budżetu Państwa nie obyło by się bez zaangażowania Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, który również uczestniczył w tym spotkaniu.

- Serdeczne podziękowania dla Premiera Mateusza Morawieckiego na ręce Pana Piotra Ćwika Wojewody Małopolskiego za przyznanie promesy w wysokości 1,5 mln zł. na zakup tomografu dla naszego szpitala. Szczególne podziękowania dla pana posła Wiesława Krajewskiego za skuteczne wsparcie naszych działań – powiedział starosta.

Poseł ziemi dąbrowskiej wraz ze starostą przekazali promesę dyrektorowi szpitala Łukaszowi Węgrzynowi.

Do spiralnego tomografu komputerowego, który obecnie jest na wyposażeniu, szpital dzierżawi lampę za około 10 tys. zł miesięcznie. Jak podkreślał w rozmowie dyrektor szpitala powiatowego, wsparcie finansowe na ten cel znacznie przyczyni się do poprawy diagnostyki obrazowej i pozwoli zaoszczędzić.

inf. i foto: Powiat Dąbrowski

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.