środa, 18 wrzesień 2019 11:57

Trzy propozycje na weekend w Dąbrowskim Domu Kultury

Napisała

Wszechstronnie i interesująco zapowiada się najbliższy weekend w Dąbrowskim Domu Kultury.

Piątek 20 września stać będzie pod znakiem „Kina na Szpilkach”. Atrakcje kulinarne, oferta stoisk promocyjnych, nagrody rzeczowe losowane wśród widzów i bilety po 10 zł dla kobiet, to w połączeniu z projekcją filmu „Gdzie jesteś, Bernadette?” powody do odwiedzin w dąbrowskim Kinie „Sokół”. Film to pełna humoru satyra na współczesną rodzinę i amerykańskie kręgi artystyczno-biznesowe, bawi i wzrusza od pierwszej do ostatniej minuty, Cate Blanchett w roli głównej.

Sobota to uczta duchowa dla miłośników dobrej muzyki i sztuki. Swoje prace prezentować będą na wystawie artyści ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego (wernisaż w galerii o 17:30), towarzyszyć temu będzie kolejne wydarzenie w ramach 3.edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego („Spotkania z kulturą bliską i daleką”) – spotkanie z liderem legendarnego zespołu rockowego „De Mono” Andrzejem Krzywym. Spotkanie o godz.18:00 w sali kinowej będzie okraszone przebojami zaśpiewanymi przez Krzywego z muzykami sesyjnymi, wśród których będzie między innymi tarnowski bluesman Wojciech Klich.

Na zakończenie bloku weekendowego imprez zapraszamy na projekcję niezwykłego filmu „Polowanie” w ramach festiwalu „Przestrzeń obrazu” realizowanego przez Żydowskie Muzeum „Galicja” w Krakowie (godz.18:00, wstęp wolny, Kino „Sokół”). Fabuła w reż. Astrida Schulta, (prod. Niemcy 2017), thriller psychologiczny o pragnieniu zemsty, winie i karze. W środku śnieżnej zimy młoda dziewczyna, pozorując wypadek, dostaje się do domu 91-letniego byłego strażnika w obozie Auschwitz. Lena zmusza starca do przyznania się do popełnionych w młodości zbrodni. Mężczyzna zaczyna zaprzeczać i bierze za zakładniczkę swoją córkę. Rozpoczyna się gra, w której na jaw wyjdą skrywane przez lata sekrety.

Warto wybrać się do DDK, zamiast narzekania na nudę i powtarzania nieprawdziwej mantry: „W Dąbrowie nic się nie dzieje…”

inf. i foto: DDK

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.