piątek, 04 październik 2019 12:54

Radgoszcz: Wiemy kto wygrał 28. Powiatowy Bieg Sokoła

Napisała

Bogata tradycja biegów przełajowych krzewiących zasadę: „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz promujących wartości wychowawcze związane z patriotyzmem (tradycja i wkład PTG „Sokół”, „Strzelca” w dzieło niepodległości Polski) jest w powiecie dąbrowskim podtrzymywana. Nad zalewem w Narożnikach, przy pięknej, jesiennej, słonecznej pogodzie odbył się XXVIII Powiatowy Bieg „Sokoła” (szkoły podstawowe z gmin: Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz, ponadpodstawowe z terenu powiatu dąbrowskiego).

Organizatorami zawodów byli: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat honorowy objęli: Lesław Wieczorek – Starosta Powiatu Dąbrowskiego, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Marek Lupa – Wójt Radgoszczy.

Bieg odbył się na trasach wytyczonych wokół zalewu w Narożnikach (gm. Radgoszcz) 27 września w 4 kategoriach wiekowych: klasy I-III ze szkół podstawowych (na 500 m), klasy IV-VI SP (na 800 m), klasy VII-VIII (1200 m) i młodzież ponadpodstawowa – na 1500 m. Wzięło w nim udział łącznie – około 239 zawodników z 16 szkół (7 podstawowych i 4 ponadgimnazjalne). Nagrody, dyplomy i puchary wręczali: Krzysztof Bryk – Wicestarosta Dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Marek Lupa – Wójt Radgoszczy i goście specjalni przybyli na bieg: Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes PSL oraz Marcin Mikos – Dyrektor ds. technicznych Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
- indywidualnie:
Klasy I-III, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Daria Toczek (Zarzecze Duże)
II – Wiktoria Chudy (Zarzecze Duże)
III – Nikola Błachaniec (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Wajda (Luszowice)
V – Daria Wowak (Nieczajna Górna),

Klasy I-III, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Jakub Szarek (Radgoszcz)
II – Michał Machnik (Radgoszcz)
III – Mateusz Kijak (Nieczajna Górna)
IV – Adrian Sojka (Nieczajna Górna)
V – Igor Bartoń (Radgoszcz)

Klasy IV-VI, szkoły podstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Weronika Piekielniak (Zarzecze Duże)
II – Patrycja Kędzior (Zarzecze Duże)
III – Oliwia Machnik (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Błachaniec (Radgoszcz)
V – Nadia Kaper (Radgoszcz)

Klasy IV-VI, szkoły podstawowe, chłopcy:
I miejsce – Piotr Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II – Dominik Podosek (Radgoszcz)
III – Dawid Cur (Gruszów Wielki)
IV – Oskar Błachaniec (Radgoszcz)
V – Jakub Zuchora (Radgoszcz)

Klasy VII-VIII, dziewczęta:
I miejsce – Karolina Wawrzonek (Zarzecze Duże)
II – Gabriela Kmieć (Nieczajna Górna)
III – Karolina Kilian (Radgoszcz)
IV – Wiktoria Kacała (Radgoszcz)
V – Klaudia Kacała (Radgoszcz)

Klasy VII-VIII, chłopcy:
I miejsce – Kamil Cudak (Luszowice)
II – Jakub Nęga (Radgoszcz)
III – Piotr Minorczyk (Radgoszcz)
IV – Jakub Bogacz (Radgoszcz)
V – Kacper Kmieć (Luszowice)

Ponadpodstawowe, dziewczęta:
I miejsce – Klaudia Piłat (PCEiKZ w Szczucinie)
II – Julia Saładyga (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
III – Kinga Saładyga (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Aleksandra Wałaszek (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)
V – Kamila Wójcik (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

Ponadpodstawowe, chłopcy:
I miejsce – Przemysław Wnęk (ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
II – Mateusz Sieradzki (PCEiKZ w Szczucinie)
III – Radosław Kułaga (ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
IV – Szymon Sznajder (PCEiKZ w Szczucinie)
V – Mateusz Kareta (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

Klasyfikacja zespołowa:
Szkoły podstawowe, klasy I-VI:
I miejsce i Puchar Wójta Radgoszczy – SP w Radgoszczy – 90 pkt.
II miejsce – SP w Zarzeczu Dużym – 68 pkt.
III – SP w Nieczajnie Górnej – 29 pkt.
IV – SP w Luszowicach – 20 pkt.
V – SP w Gruszowie Wielkim – 9 pkt.
VI – SP w Laskówce Chorąskiej– 4 pkt.
VII – ZS w Żelazówce – 0 pkt.,

Szkoły podstawowe, klasy VII-VIII:
I miejsce i Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej – SP w Radgoszczy – 61 pkt.
II miejsce – SP w Luszowicach – 17 pkt.
III miejsce – SP w Zarzeczu Dużym – 14 pkt.
IV – SP w Nieczajnie Górnej – 12 pkt.
V –SP w Gruszowie Wielkim – 6 pkt.,

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej – 198 pkt.
II miejsce - Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie – 119 pkt.
III miejsce - ZS nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej– 98 pkt.
IV - ZSP w Brniu – 20 pkt.

Organizatorzy ufundowali poczęstunek dla wszystkich (kiełbaski z grilla, napoje gorące), dyplomy dla szkół (miejsca I-III), nagrody rzeczowe i medale (indywidualnie za miejsca I-III medale).

mat. prasowe

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.