czwartek, 08 luty 2018 14:34

Szczucin: Koncert ze złotą medalistką

Napisała

21 stycznia w szczucińskiej hali widowiskowo-sportowej odbył się ósmy „Koncert Noworoczny", podczas którego tradycyjnie nie zabrakło kolęd, utworów muzyki poważnej i rozrywkowej. Szczególnym gościem koncertu była mieszkanka Szczucina, złota paraolimpijka Joanna Mazur.

Koncertu wysłuchali: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, wicestarosta Marek Kopia, członkowie Zarządu Powiatu Dąbrowskiego: Łukasz Ożóg i Andrzej Urbanik, prezes Stowarzyszenia Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie.

Gościem specjalnym na tegorocznym koncercie była Joanna Mazur, która na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim, po niesamowitym finiszu na dystansie 1500 metrów, zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni świata. W biegu na 800 metrów oboje wywalczyli srebrny medal, natomiast na 400 metrów zdobyła brąz. Za te osiągnięcia w 83. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego" oboje zdobyli tytuł "Sportowiec Niepełnosprawny 2017".

Na koncercie noworocznym swoją krajankę wszyscy nagrodzili głośnymi i długimi brawami, gratulując jej ogromnego sukcesu. - Jestem dumny, że mieszkanka powiatu dąbrowskiego może poszczycić się tak wspaniałymi osiągnięciami i wyjątkowym tytułem. To nagroda za pani wytrwałość i ciężką pracę, ale równocześnie motywacja do zdobywania kolejnych zwycięstw – powiedział starosta Tadeusz Kwiatkowski. Starosta życzył jej także dalszych, tak wspaniałych sukcesów oraz licznych osiągnięć sportowych i zwycięstw na kolejnych mistrzostwach.

Wyrazy uznania złożyli jej burmistrz Andrzej Gorzkowicz, przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie Agnieszka Beker oraz ks. Zygmunt Warzecha proboszcz szczucińskiej parafii.
Joanna Mazur, wyrażając ogromną radość, serdecznie podziękowała za wszystkie gratulacje i ciepłe słowa. - Mam nadzieję, że moje sukcesy powodują uśmiech na państwa twarzach i mobilizują do walki, także ze swoimi słabościami. Bardzo dziękuję za wyróżnienie – powiedziała Joanna Mazur. Muzycy z orkiestry dedykowali jej piosenkę „You raise me up" wykonaniu wokalistki Gabrieli Sołtys.

Słowa wdzięczności do wszystkich, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie przekazał gościom i samorządowcom prezes Andrzej Urbanik.
Podczas koncertu specjalny program taneczny dla babć i dziadków z okazji ich święta wykonały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Ochronka w Szczucinie.

mg, inf i foto: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie, UM w Szczucinie

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.