Powiat dąbrowski: Więcej patroli w lasach Wyróżniony

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej od 3 kwietnia po raz kolejny kontrolują kompleksy leśne.

Akcję "Stanowcze NIE dla kłusownictwa" w powiecie dąbrowskim zapoczątkowała konferencja zrealizowana 17 listopada 2017 roku. Mundurowi wspólnie ze Strażą Leśną prowadzą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem, takich jak kradzieże drewna, kłusownictwo, szkodnictwo leśne, ale również wspólnie patrolują posesje najbardziej oddalone od terenów miejskich. Ponieważ lasy są celem złodziei kradnących drewno, wspólne patrole sprawdzają tereny leśne, miejsca złożonego drewna, posesje i rejony domów znajdujących się w pobliżu lasów.

Wspólne patrole skierowane są również na wykrywanie i ściganie wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Mają także obowiązek egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem. W czasie wspólnych służb, mundurowi zwracają szczególną uwagę między innymi na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też podejrzanie się zachowują. Wspólne patrole policjantów i strażników leśnych na terenie Powiatu Dąbrowskiego będą często organizowane - informuje dąbrowska Policja.

inf i foto KWP w Krakowie

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 13 kwiecień 2018 15:11
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA