Szczucin: Kolejna debata o bezpieczeństwie Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:06

12 kwietnia w budynku Kany w Szczucinie, odbyła się konferencja pn. „Rozmawiajmy o Problemach – Rozumiem, Czuję, Pomagam”, której tematem zachowania destrukcyjne.

Głównym celem konferencji było przedstawienie problemu zachowań destrukcyjnych wśród dzieci i młodzieży. Wśród zaproszonych gości w konferencji uczestniczyli m.in.: przedstawiciel Kuratorium Oświaty Delegatura w Tarnowie Barbara Trzpit, Agnieszka Anioł-Głuszek Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Kazimierz Tęczar Sekretarz Gminy Szczucin, Agnieszka Beker Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie, ks. Zygmunt Warzecha Proboszcz Parafii Szczucin oraz nauczyciele z placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Szczucin. Oficjalnego otwarcia konferencji i przywitania gości dokonali Burmistrz Szczucina Andrzej Gorzkowicz oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Lucjan Pałucki.

Pierwszym prelegentem prof. Eugeniusz Moczuk z Politechniki Rzeszowskiej, który poruszył m.in. zagadnienia: bezpieczeństwa lokalnego jako kategorii analizy bezpieczeństwa wewnętrznego, działań samorządów terytorialnych i Policji w sferze bezpieczeństwa lokalnego, jak również przeciwdziałania zagrożeniom społecznym w środowisku młodzieży szkolnej w społeczności lokalnej.

Mł. asp. Agata Bulwa policjant z zespołu wykroczeń nieletnich i patologii Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej omówiła m.in. powiązania samobójstw nastolatków z zagrożeniami płynącymi z sieci, formy cyberprzemocy, odpowiedzialność prawną za zachowania cyberprzemocowe.

Bogusława Molak dyrektor Poradni Psychologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej pokazała jak bardzo ważne jest objęcie ucznia pomocą psychologiczno-pedagogiczną w przedszkolu, szkole i innych placówkach oświatowych. Psycholog Mariusz Wielgus omówił najczęściej występujące problemy dzieci i młodzieży w pracy psychologa.

Po wystąpieniach prelegentów podinsp. Bogumił Jedynak rozpoczął dyskusję z uczestnikami debaty.

Konferencja została zorganizowana przez Burmistrza Szczucina Andrzeja Gorzkowicza we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komisariatem Policji w Szczucinie.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Tarnowska, UM Szczucin

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: poniedziałek, 16 kwiecień 2018 12:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA