poniedziałek, 16 kwiecień 2018 10:44

Gm. Dąbrowa Tarnowska: O krok od wypadku

Napisała

13 kwietnia około godz. 4.00. nad ranem dyżurny tutejszej jednostki Policji odebrał zgłoszenie dotyczące poruszania się pieszo po drodze krajowej nr 73 w miejscowości Żelazówka (gm. Dąbrowa Tarnowska) dziwnie zachowującego się mężczyzny. Zaalarmowani policjanci niezwłocznie podjęli interwencję, gdyż droga krajowa przebiegająca przez powiat dąbrowski jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w Małopolsce a zarówno pora oraz widoczność w tym czasie nie sprzyjają pieszym.

Każda minuta w tej sytuacji była ważna dla policjantów, aby dotrzeć do mężczyzny. Na miejscu dokonali sprawdzenia pasa drogowego, jak również przydrożnych rowów, gdy już mieli zakończyć poszukiwania mężczyzny, zauważyli na poboczu sylwetkę człowieka. Jak się okazało był to poszukiwany starszy mężczyzna, który miał problem z utrzymaniem równowagi. Na pytanie funkcjonariuszy czy wie, gdzie się znajduje nie potrafił określić miejsca, a jego wypowiedzi były niespójne.

Policjanci ustalili tożsamość 76-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska i odwieźli go do domu, gdzie starszego pana przekazano zaskoczonym całą sytuacją krewnym.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.