Dąbrowa Tarnowska: Brudziński przeprasza za Szydło Wyróżniony

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 12:07

Spotkanie z Joachimem Brudzińskim w Dąbrowskim Domu Kultury, 12 kwietnia zapowiedział poseł z Dąbrowy Tarnowskiej Wiesław Krajewski. Po tym jak PiS stracił w sondażach, a w Polskę ruszył „konwój wstydu”, PiS bardzo szybko wyciągnął wnioski, i wziął się za odrabianie medialnych strat. 15 kwietnia w Dąbrowie Tarnowskiej gościł szef MSWiA Joachim Brudziński, który przepraszał za błędy i zapowiadał kolejne pieniądze dla ludzi i samorządów.

W sobotę i niedzielę, tuż po konwencji konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna", która odbyła się w Warszawie, w Polskę ruszyli ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego i liderzy partii. Na zorganizowanie spotkań w terenie mieli zaledwie kilka dni, nic więc dziwnego, że wzięli w nich udział głównie związanie z PiS-em lokalni działacze i ich rodziny. Ale w telewizji można było powiedzieć o spotkaniach ze społeczeństwem. 

15 kwietnia wizytę w Dąbrowie Tarnowskiej wicepremier i szef MSWiA rozpoczął od od złożenia razem z parlamentarzystami Włodzimierzem Branackim i Wiesławem Krajewskim wiązanki kwiatów przy tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.

Spotkanie z sympatykami PiS szef MSWiA zaczął od przeprosin za nagrody dla członków rządu Beaty Szydło. Choć jego zdaniem przyznanie ich było transparentne i uczciwe, jednak wywołały wiele złych emocji. - Potrafimy odpowiednio szybko odpowiedzieć i wyciągnąć wnioski, jeśli opinia publiczna daje nam takie sygnały. Taki sygnał otrzymaliśmy, stąd ta decyzja, jednomyślna, naszej partii o oddaniu nagród przez ministrów – dodał wiceprezes PiS. 

Główną treścią spotkania, było powtórzenie głównych tez programowych sobotniej konwencji w tym zw. "piatki Morawieckiego". Są to: mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT-u dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+ oraz przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych. Brudziński zapowiedział też, że w całym kraju podobnych spotkań, jak to w Dąbrowie Tarnowskiej ma się odbyć ponad 700. 

W spotkaniu z Brudzińskim wzięło udział blisko 150 osób. O tym, kto tak na prawdę był na spotkaniu, świadczy jedno z pytań, dotyczące prezydenta Andrzeja Dudy, któremu zarzucono hamowanie "dobrej zmiany", przez prezydenckie veta.  - Wszyscy wciąż jesteśmy jedną, biało-czerwoną drużyną, wierzę, że prezydent Andrzej Duda to nasz prezydent – tłumaczył Brudziński. - Mam nadzieję, że prezydent nie popadnie w taki stan euforyczny, jak były prezydent Komorowski w czasie kampanii i nie uzna, że nie ma z kim przegrać - powiedział minister. - Tutaj pokora jest bardzo potrzebna, a co za tym idzie doradcy pana prezydenta muszą wyciągnąć wnioski z reakcji tych, dzięki którym on swój urząd pełni.

(mg), foto: https://www.facebook.com/pg/krajewski5/posts/?ref=page_internal

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: poniedziałek, 16 kwiecień 2018 12:36
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA