Dąbrowa Tarnowska: Czujni policjanci uratowali desperata Wyróżniony

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej uratowali mężczyznę, który ze sznurem szedł poboczem drogi. Zdesperowany człowiek zamierzał popełnić samobójstwo. 

Policjantów zaniepokoiło dziwne zachowanie przechodnia, który 9 maja około godz. 16.00. szedł poboczem, nie zwracając uwagi na otoczenie. Mężczyzna szedł z pochyloną głową, nie reagował na to co się dzieje wokół niego, wydawał się wyobcowany. Uwagę policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej, którzy patrolowali drogę Wola Gręboszowska - Hubenice przykuł także kawałek sznura wystający spod jego koszuli. 

Funkcjonariusze zainteresowali się pieszym i podjęli próbę nawiązania z nim kontaktu. Początkowo nie chciał on z nimi rozmawiać. Policjanci jednak nie zrezygnowali. Po pewnej chwili negocjacje funkcjonariuszy z mężczyzną przyniosły pozytywny skutek. 39-letni mieszkaniec gminy Gręboszów zaczął opowiadać policjantom o swoich problemach, które go przytłaczają i o chęci popełnienia samobójstwa. Zobrazował to funkcjonariuszom wyciągając spod koszuli sznur zakończony pętlą. Policjanci powiadomili pogotowie a do czasu przyjazdu karetki na miejsce mężczyzna był cały czas pod opieką funkcjonariuszy. Przybyła załoga pogotowia zabrała 39–latka do szpitala.

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA