Dąbrowa Tarnowska zaśpiewała dla Konstytucji Wyróżniony

Pieśni i piosenki – i te z okresu Konstytucji Trzeciego Maja, powstań narodowych, walki o Polskę w czasach obu wojen światowych i te współczesne były tematem pięknego muzycznego spotkania dąbrowian na skwerze przed budynkiem Urzędu Miejskiego w wiosenne popołudnie 6 maja. Te dobrze znane przez każdego już od dzieciństwa, ale i te, które – choć piękne i poruszające – wymagały od uczniów i nauczycieli zaangażowania w dotarciu do nich – Dąbrowa Tarnowska, już drugi raz, zaśpiewała dla Konstytucji Trzeciego Maja.

Patronat honorowy nad II festiwalem patriotycznym sprawowali: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Imprezę poprowadził dyrektor DDK Paweł Chojnowski, który równocześnie zagrzewał dąbrowian do wspólnego śpiewu, sam dając dobry przykład.

Festiwal, podobnie jak w ubiegłym roku, został podzielony na dwie części. W pierwszej zaprezentowali się uczniowie z dziewięciu szkół z gminy dąbrowskiej, druga część była przeznaczona dla dąbrowian. W drugiej części zaśpiewano pięć, z dziesięciu wybranych, utworów patriotycznych, a każdy uczestnik imprezy otrzymał śpiewnik z tekstami i nutami. Pomagali we wspólnym śpiewie: solistka Natalia Nędza i akompaniator Kamil Banaś.

W pierwszej części wystąpili: Martyna Kiełb, Julia Moździerz, Karolina Moździerz (z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelazówce, w przygotowaniach pomógł nauczyciel Robert Hoszwa), Daria Pyrcz z PSP 3 (wnuczka pierwszego po 1989 r. burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Mieczysława Pyrcza, w przygotowaniach pomagała Lucyna Chojnowska), Julia Wojtas, Agnieszka Kmieć, Natalia Wojtas (PSP w Nieczajnie Górnej, przygotowanie: Waldemar Szlosek i Anna Tańska), Julia Kądzielawa, Judyta Kądzielawa, Gabriela Mol (PSP 2, pod opieką Kamila Banasia), Gabriela Laskowska (PSP 3, przygotowana przez Grażynę Tabor), zespół „Muza”, Adrian Ryczek, duet Aleksandra Toczek i Julia Marek (PSP 1, skład zespołu: Aleksandra Toczek, Amelia Marszałek, Anna Wilkos, Julia Kogut, Sylwia Bednarz, Adrian Ryczek, Julia Nowak i Julia Marek, w przygotowaniach pomagała Ewa Michoń), Emilia Kowal, Marcin Gadziała (PSP w Smęgorzowie, pod kierunkiem Barbary Kuty), Nikola Gancarz, Milena Musiał (PSP w Gruszowie Wielkim, instruktorka Lucyna Krzanowska), zespół „Zlot”, klasa I b (I LO, zespołami opiekują się: Renata Soja i Bożena Białas), Sylwia Bobowiec (ZSP 2, w przygotowaniach pomagał Rafał Szydłowski)

W drugiej części festiwalu zaśpiewano wspólnie: „Przybyli ułani”, „Płynie Wisła, płynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” i „Wojenko, wojenko”.

Nagrody dla młodzieży szkolnej ufundowali patroni honorowi festiwalu.

inf. i foto: DDK

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: środa, 16 maj 2018 13:48
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA