Powiat dąbrowski: Bajkowe opowieści o książkach Wyróżniony

9 maja Filie MBP w Szarwarku i Nieczajnie Górnej odwiedziła bajkopisarka i ilustratorka książek dla dzieci Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem Zarębskim – muzykiem i kompozytorem. Spotkanie w Nieczajnie Górnej odbyło się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Edyta Zarębska maluje obrazy oraz pisze książki dla dzieci. Swoją literacką karierę rozpoczęła wierszem i własnoręcznie ozdobioną książką „Opowieści babci Gruni”. Jest autorką książek m.in. z serii „Pierwsze czytanki”: „Antek i stara jabłoń” oraz „Zosia i fiołkowy kapelusz” przeznaczonych dla najmłodszych rozpoczynających naukę czytania.

Autorka wystąpiła w pięknym, baśniowym stroju. Podczas spotkań opowiadała o swoich marzeniach i przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej. Uczniowie mieli możliwość obserwowania jak powstaje ilustracja do książki.

Do wspólnej zabawy włączył się również Robert Zarębski, który przeczytał bajkę, a następnie zaśpiewał piosenkę przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego. Dzieci śpiewały i klaskały do rytmu.

Oba spotkania przebiegły w miłej atmosferze i były okazją do zainteresowania małych czytelników biblioteką i czytelnictwem. Zaproszeni goście udowodnili, że marzenia się spełniają, a kluczem do ich realizacji jest wiedza ukryta w książkach. 

Projekt „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Dąbrowski Dom Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Realizatorem projektu jest Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

inf. DDKiKS, foto: UM Dąbrowa T.

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA