poniedziałek, 17 wrzesień 2018 11:43

Dąbrowa Tarnowska: pędziła 141 km/h w obszarze zabudowanym

Napisała

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h, poruszając się 141 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała punkty karne i została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując w sobotę teren gminy Bolesław, zatrzymali do kontroli 42-letnią mieszkankę powiatu dąbrowskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 141 km/h. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz nałożyli na nią mandat w wysokości 500 zł. 42-latka otrzymała także 10 punktów  karnych.

Zgodnie z przepisami, kobieta musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

 

Źródło: KWP Kraków

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.