piątek, 14 grudzień 2018 17:01

Dąbrowa T.: X Laur Melpomeny

Napisała

Po raz dziesiąty szkolne zespoły teatralne z powiatu dąbrowskiego spotkały się na scenie, aby rywalizować o złote, srebrne i brązowe Laury Melpomeny. 

piątek, 14 grudzień 2018 17:03

Najmłodszy wójt w Polsce ma 25 lat

Napisał
Wiedziałem, co mnie czeka - mówi Krzysztof Gil, najmłodszy wójt w Polsce. 25-letni strażak wygrał wybory w I turze, pokonując swoją poprzedniczkę.

Dzięki staraniom Spółdzielni Mieszkaniowej, Rady Osiedla nr 2 i Dąbrowskiego Domu Kultury udało się – zgodnie z kilkuletnią tradycją – zorganizować spotkanie ze św. Mikołajem.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika została uznana za najlepszą szkołę w powiecie dąbrowskim w IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Dąbrowska „dwójka” zajęła nie tylko pierwsze miejsce w powiecie, ale też 11 miejsce na 340 szkół podstawowych w województwie małopolskim biorących udział w konkursie.

11 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej podsumowano konkurs „Ozdoba choinkowa”. Dochód z organizowanego po raz osiemnastu kiermaszu prac konkursowych trafi na potrzeby polskich misji w RPA. 

4 grudnia odbyło się uroczyste wręczanie nagród dla laureatów konkursu plastycznego „Zamień pasję w zawód”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”. 

Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz autor Adam Tomczyk zapraszają na promocję książki "Wodopój i inne opowiadania", która odbędzie się 14 grudnia (piątek) 2018 roku o godz. 17.00 w Dworze Konopków w Brniu. 

wtorek, 11 grudzień 2018 15:03

Szlachetna Paczka: Weekend Cudów w Szczucinie

Napisała

W dniach 8 - 9 grudnia w Szczucinie odbył się finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. W rejonie Powiśle Dąbrowskie już po raz trzeci wolontariusze pracowali z  rodzinami. 21 wolontariuszy odwiedziło w tym roku 77 rodzin.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, w najbliższą sobotę melomanów i wielbicieli kultury na światowym poziomie czeka nie lada gratka – transmisja jednej z najsłynniejszych i  najpiękniejszych oper: „La traviata” Giuseppe Verdiego. Dąbrowskie kino jest w elitarnym gronie placówek pokazujących to wydarzenie 15 grudnia (początek o 18:45).

Strona 1 z 40
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA