wtorek, 18 grudzień 2018 14:35

Żabno zaprasza na koncert Eleni

Napisała

30 grudnia o godz. 18. w kościele p.w. Ducha Świętego w Żabnie kolędy zaśpiewa Eleni. Piosenkarka, która po stracie ukochanej córki, przeszła od rozpaczy i żalu do wybaczenia, do dziś śpiewa o miłości, która przyszła na świat i nadaje sen życiu sens.

Z Adamem Tomczykiem, autorem kilkunastu zbiorów opowiadań i powieści, który od kilkudziesięciu lat mieszka na Powiślu Dąbrowskim w Żabnie, rozmawia Marzena Gitler.

14 grudnia w Dworze Konopków z czytelnikami spotkał się pisarz Adam Tomczyk. Spotkanie było okazją do nabycia jego najnowszej książki „Wodopój i inne opowiadania”.

Okres świąteczno-noworoczny w Kinie „Sokół” należeć będzie do pięknej i wyczekiwanej na całym świecie disneyowskiej opowieści filmowej o wspaniałej niani Mary Poppins. Druga część bardzo dobrze przyjętej muzycznej produkcji przeznaczonej dla widzów w każdym wieku może być interesującą propozycją kulturalną na czas świątecznego zwolnienia tempa.

piątek, 14 grudzień 2018 17:01

Dąbrowa T.: X Laur Melpomeny

Napisała

Po raz dziesiąty szkolne zespoły teatralne z powiatu dąbrowskiego spotkały się na scenie, aby rywalizować o złote, srebrne i brązowe Laury Melpomeny. 

piątek, 14 grudzień 2018 17:03

Najmłodszy wójt w Polsce ma 25 lat

Napisał
Wiedziałem, co mnie czeka - mówi Krzysztof Gil, najmłodszy wójt w Polsce. 25-letni strażak wygrał wybory w I turze, pokonując swoją poprzedniczkę.

Dzięki staraniom Spółdzielni Mieszkaniowej, Rady Osiedla nr 2 i Dąbrowskiego Domu Kultury udało się – zgodnie z kilkuletnią tradycją – zorganizować spotkanie ze św. Mikołajem.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika została uznana za najlepszą szkołę w powiecie dąbrowskim w IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Dąbrowska „dwójka” zajęła nie tylko pierwsze miejsce w powiecie, ale też 11 miejsce na 340 szkół podstawowych w województwie małopolskim biorących udział w konkursie.

11 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej podsumowano konkurs „Ozdoba choinkowa”. Dochód z organizowanego po raz osiemnastu kiermaszu prac konkursowych trafi na potrzeby polskich misji w RPA. 

Strona 1 z 40
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA