piątek, 21 wrzesień 2018 15:10

Radomyśl W.: 1,5 miliona na lepszą edukację

Napisała

„Łączymy siły - działamy! Partnerski program kształcenia kompetencji kluczowych w 12 szkołach Gminy Radomyśl Wielki” – to nazwa projektu realizowanego od sierpnia w szkołach podstawowych na terenie radomyskiej gminy.

piątek, 21 wrzesień 2018 14:35

Powiśle: Koncerty zespołu Cisza Jak Ta

Napisała

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę na Powiślu Dąbrowskim wystąpi wystąpi szóstka muzyków i muzykantów od lat przemierzająca wspólnie szlaki poezji, muzyki i ludzkiej wrażliwości. 

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 12:56

Szczucin: zatrzymano konesera biżuterii i alkoholu

Napisała

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie zatrzymali sprawcę włamania do domu jednorodzinnego.

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h, poruszając się 141 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała punkty karne i została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego.

Po sukcesach dwóch poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego pięć instytucji kultury z terenu trzech gmin: Dąbrowy Tarnowskiej (Dąbrowski Dom Kultury), Radłowa (Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa) i Żabna (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury) postanowiły po raz trzeci starać się o poparcie dla projektu, który tym razem kładzie nacisk na łączenie tego, co bliskie w kulturze subregionu z tym, co wydaje się egzotyczne, niedostępne i nieznane.

Przed nami kolejne wydarzenie w ramach projektu „Z gwiazdami nie tylko… zaczytani", finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w II Edycji Budżetu Obywatelskiego. W najbliższym piątek 14 września zapraszamy serdecznie na spotkanie z Grażyną Zielińską – aktorką teatralną i filmową, które odbędzie się w Dąbrowskim Domu Kultury o godz.17:00. Wstęp wolny.

15 września dąbrowskie kino zaprasza na wyjatkowy koncert wyjatkowego artysty.

Dąbrowskiego Domu Kultury zaprezentował swój plan działań na wrzesień i październik 2018 roku. Jesień w stolicy powiatu dąbrowskiego na pewno nie będzie nudna. 

Po sierpniowej premierze filmu „303. Bitwa o Anglię” miłośników historii, lotnictwa i bohaterskich opowieści o dzielnych Polakach czeka inna wersja zatytułowana „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Będzie okazja do porównań! Kino „Sokół” będzie grać ten film od 7 września przez 2 tygodnie. Dystrybutorem jest Mówi Serwis.

Strona 1 z 30

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA