Zachęcony sukcesem ubiegłorocznej edycji wspólnego śpiewania szlagierów polskiej piosenki wszech czasów Dąbrowski Dom Kultury postanowił po raz drugi zorganizować imprezę pod hasłem „Kochamy nasze – polskie!, która odbędzie się w sali Kina „Sokół” w niedzielne popołudnie 18 listopada o godz.17:00, dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury zaprasza mieszkańców na niezwykły koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert w  wykonaniu artystów: Katarzyny Plewniak – mezzosopran, Macieja Drużkowskiego – baryton, Pawła Łukasika -altówka oraz Joanny Błażej - Łukasik (fortepian) pod tytułem: „Najjaśniejsza Rzeczpospolita! Droga do Niepodległości - muzyka  wiersze  listy  i  wspomnienia” odbędzie się w sali Kina „Sokół” w sobotę 17 listopada o godz. 17:00.

Na zakończenie realizacji przez Dąbrowski Dom Kultury projektu „Dąbrowiacy i Górale” w sali kinowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się koncert upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

piątek, 16 listopad 2018 11:35

Dąbrowa T.: Najblizsze imprezy kulturalne

Napisała

Koncerty, Kino na Szpilkach i przegląd piosenki religijnej - to tylko kilka najbliższych propozycji Dąbrowskiego Domu Kultury i Kina Sokół. Co jeszcze czeka nas w listopadzie?

Ciekawe inicjatywy sportowe, angażujące zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami, wyjątkowe spotkania z małopolskimi tradycjami, a nawet… utworzenie centrum edukacji prozdrowotnej i zakup kolejnych defibrylatorów AED – to tylko niektóre pomysły wybrane przez mieszkańców w tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wśród zwyciężców są też projekty z subregionu tarnowskiego, na które trafi blisko 1,4 mln zł z BO. 

czwartek, 15 listopad 2018 13:09

Dąbrowska młodzież dla niepodległej

Napisała

W piątek 9 listopada młodzież szkół podstawowych Dąbrowy Tarnowskiej w biało-czerwonych strojach pod kierunkiem nauczycielek wychowania fizycznego: Kingi Szarej-Gajek, Agaty Włodarczyk i Beaty Chmielewskiej zatańczyła na plantach miasta poloneza. Taniec poprzedził korowód postaci historycznych, w które wcielili się uczniowie Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika.

czwartek, 15 listopad 2018 11:53

Dąbrowa T.: Jubileuszowa kwesta

Napisała

Blisko 5 tys. zł na ratowanie zabytkowych nagrobków na dąbrowskim cmentarzu zebrano w tym roku podczas dorocznej, 25 już kwesty prowadzonej przez Związek Dąbrowiaków, wspomagany przez młodzież.

czwartek, 15 listopad 2018 11:19

Dąbrowa T.: Policyjne wsparcie dla leśników

Napisała

30 października w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się narada podsumowująca działania Straży Leśnej oraz Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska związana z realizacją akcji „Stanowcze NIE dla kłusownictwa”.

piątek, 09 listopad 2018 20:36

Dąbrowianie na szlaku legionów

Napisała

Słuchacze UTW z Dąbrowy Tarnowskiej 5 listopada zwiedzali Kraków. Wyjazd był to jednym z punktów programu w ramach realizowanego przez DDK projektu pn. „Dąbrowiacy i Górale” dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Strona 1 z 36
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA