wtorek, 11 grudzień 2018 15:03

Szlachetna Paczka: Weekend Cudów w Szczucinie

Napisała

W dniach 8 - 9 grudnia w Szczucinie odbył się finał XVIII edycji Szlachetnej Paczki. W rejonie Powiśle Dąbrowskie już po raz trzeci wolontariusze pracowali z  rodzinami. 21 wolontariuszy odwiedziło w tym roku 77 rodzin.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, w najbliższą sobotę melomanów i wielbicieli kultury na światowym poziomie czeka nie lada gratka – transmisja jednej z najsłynniejszych i  najpiękniejszych oper: „La traviata” Giuseppe Verdiego. Dąbrowskie kino jest w elitarnym gronie placówek pokazujących to wydarzenie 15 grudnia (początek o 18:45).

7 grudnia w Dworze Konopków odbył się wernisaż wystawy prac techniką Quillingu Lucyny Puciłowskiej połączony z poezją jej autorstwa.

SCKiB w Szczucinie zaprosiło na cztery wieczory poetyckie. Czy w dzisiejszych czasach warto czytać poezję?

piątek, 07 grudzień 2018 10:41

Olesno: Papierowe cuda w Centrum Polonii

Napisała

Dziś o godz. 17 w dworze Konopków w Brniu odbędzie się wernisaż wystawy Lucyny Puciłowskiej.

„Ozdoby Bożonarodzeniowe łączą pokolenia” - pod tym hasłem odbędzie się XXIV rodzinny konkurs na najpiękniejszą szopkę lub dekorację świąteczną, którego organizatorem jet Dom Malarek w Zalipiu.

17 grudnia odbędzie sie tradycyjny IV Dąbrowski Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny w Dąbrowie Tarnowskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 grudnia. 

4 grudnia podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy wraz z dyrekcją, kadrą oraz zaproszonymi gośćmi świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Restauracji „Sovrana” w Szczucinie. Podczas spotkania podsumowano również projekt pn. „Dobra Przyszłość”.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej apeluje do mieszkańców o wrażliwość i troskę o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu jesienno-zimowego. Gdzie zadzwonić? Gdzie zgłosić potrzebę pomocy?

Strona 1 z 39
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA