środa, 16 stycznia 2019 13:26

Dąbrowa Tarnowska: WOŚP na sportowo

Autor Marzena Gitler

Zwyczajem poprzednich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dąbrowie Tarnowskiej kierowanych przez dąbrowski w ramach 27 finału w dniach od 5 do20 stycznia zaplanowano turnieje: siatkarski i halowej piłki nożnej na Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Wpisowe z obu imprez trafiło na konto Orkiestry.

27. Finał WOŚP zaczęli w Dąbrowie Tarnowskiej siatkarze z amatorskich drużyn, którzy spotkali się na dorocznym turnieju w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Wzięło w nim udział 9 drużyn z całego regionu. Wpisowe zostało przekazane na rachunek Fundacji WOŚP. Jak zwykle rekordowo dużą kwotę wpłacili zawodnicy „Eurosanu” z Dąbrowy Tarnowskiej (350 zł w stosunku do nominalnie wpłacanych 60 zł od drużyny). Zwycięzcę turnieju został drużyna MUKS „Bilard” IKS. Kolejne miejsca zajęły zespoły: „Kumple Janosika” i Bolesław. Puchary i dyplomy wręczył uczestnikom w imieniu organizatorów Kierownik Referatu Sportu i KF Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Piotr Zając. Zawody sędziowali: Mariusz Skrzyniarz i Tomasz Sternal, w sprawnym przeprowadzeniu turnieju pomogli wolontariusze sztabu 27. Finału WOŚP w Dąbrowie: Natalia Golonka, Joanna Bil, Karolina Błachaniec i Sławomir Bator.

W turnieju piłkarskim dla WOŚP wystartowało 10 drużyn z całego regionu. Zespoły grały w dwóch grupach eliminacyjnych w systemie „każdy z każdym”, następnie po dwa najlepsze - pucharowo - do wyłonienia podium. Zawody sędziowali: Jakub Dudek (pierwszych kilka spotkań) i Tomasz Wnęk.

„Królem strzelców” został Hubert Kolano („La Massia) – 8 bramek, najlepszym bramkarzem wolontariuszki WOŚP: Aleksandra Kaczocha, Kinga Janusiewicz i Natalia Golonka wybrały jednogłośnie Oskara Płanetę („Alibi”).
Puchary, statuetki i dyplomy wręczali: Lesław Wieczorek – Starosta Dąbrowski, jeden z patronów honorowych 27.Finału WOŚP i Paweł Chojnowski – dyrektor DDK, szef sztabu WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej. W uroczystym zakończeniu wzięli też udział m.in.: Piotr Zając – kierownik Referatu Sportu i Kultury Fizycznej UM oraz jeden ze sponsorów finału, właściciel Kręgielni „Alibi” Krzysztof Lelek.

Całkowity dochód z turnieju – wpisowe w wysokości 510 zł zostało wpłacone na konto Fundacji WOŚP.

Inf. i foto: DDK, WOŚP DT