poniedziałek, 22 październik 2018 14:29

Powiat Proszowicki: Kto wygrał wybory?

Napisał

Znamy wyniki wyborów w Powiecie Proszowickim. Podła je Państwowa Komisja Wyborcza. Nie wszędzie zapadły rozstrzygnięcia i w dwóch gminach potrzebna będzie II tura. Przedstawiamy oficjalne rezultaty.

W Proszowicach dogrywka

Urzędujący burmistrz Grzegorz Cichy przekonał do głosowania na siebie 46.51% mieszkańców. Oznacza to, że o tym, kto zostanie burmistrzem Proszowic zadecyduje głosowanie w II turze. Jego przeciwnikiem będzie Mateusz Gajda, który zdobył 37.34% głosów. Najniższy wynik 16.14% głosów uzyskał Jacek Tomasik.

W Nowym Brzesku remis i druga tura

Jan Chojka, obecny burmistrz miasta wygrał minimalnie z kandydatem PiS-u, Krzysztofem Madejskim. Ale różnica była minimalna. Pierwszy dostał 41.66%, a drugi 40.42%. Rozstrzygnięcie nastąpi w II turze.

Gmina Koszyce – wszystko jasne

Obecny burmistrz gminy – Stanisław Rybak załatwił sprawę w pierwszej turze wynikiem 60.98%. Jego konkurent z PiS, Chodorowski dostał 39% głosów.

W Koniuszy bez złudzeń

Urzędujący wójt gminy Wiesław Rudek nie dał szans rywalom. Uzyskał 65.63% głosów i może spokojnie sprawować swoją funkcję przez najbliższe 5 lat. Miał aż 4 konkurentów, ale ich najlepsze wyniki ledwie przekroczyły 10%. I tak: Anita Spurek uzyskała 11.27%, Piotr Kopeć 11.01%, Rpobert Ogrodnik 10.64, a Jerzy Rudek 1.45% głosów.

Pałecznica – najwyższe poparcie

Marcin Gaweł, wójt Gminy Pałecznica dostał największe poparcie spośród kandydujących w powiecie kandydatów na stanowiska wójtów i burmistrzów. – 83.09%. Jego kontrkandydat – Dariusz Jasiński – otrzymał 16.91% głosów.

Radziemice bez zmian

Swoje stanowisko utrzyma też Marek Słowiński. Wójt Gminy Radziemice w wyborach miał poparcie 52%. Zwyciężył w I turze z Robertem Durajem (26.24%) i Tomaszem Wilkiem (21.77% głosów)

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.