piątek, 17 maj 2019 17:29

Proszowice: Mieszkanie chronione pomoże w usamodzielnieniu

Napisał

W dniu 6 maja 2019 roku w Proszowicach miało miejsce uroczyste otwarcie mieszkania chronionego-treningowego, zakupionego i wyremontowanego przez Powiat Proszowicki – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Mieszkanie chronione-treningowe przeznaczone jest dla usamodzielniania wychowanków pieczy zastępczej.

Wychowankowie poza możliwością zamieszkania przez dany okres w mieszkaniu chronionym-treningowym, otrzymują także dodatkowe wsparcie od Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie m.in. środki na dalsze kontynuowanie nauki czy usamodzielnienie.

Lokal został zakupiony w drodze porozumienia między jednostkami samorządu terytorialnego - Powiatu Proszowickiego i Gminy Proszowice. Powiat Proszowicki przekazał na zakup mieszkania kwotę 70 tys. zł. a także dodatkowe 36 tys. zł na remont i wyposażenie lokalu. Dodatkowo kwotę 80 tys. złotych udało się uzyskać dzięki przychylności Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie. Były to oszczędności z projektu "Szansa na aktywność", realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach.

W marcu wychowankowie zawodowej rodziny zastępczej z jednej z Gmin Powiatu Proszowickiego  otrzymali do dyspozycji odnowione i wyposażone dwupokojowe mieszkanie (z aneksem kuchennym i łazienką) o powierzchni 46 metrów kwadratowych.

Inicjatorem zakupu mieszkania było PCPR w Proszowicach, ale jego oddanie do użytku było możliwe dzięki dobrej woli wielu osób i instytucji (m.in. Powiat Proszowicki, Gmina i Miasto Proszowice, MCP w Krakowie), którym złożono oficjalne podziękowania podczas uroczystości.

Tekst i fot. Arkadiusz Fularski

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.