wtorek, 18 czerwiec 2019 10:28

Proszowice: II Powiatowy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

Napisał

Dni Proszowic 2019 właśnie trwają, a wydarzenie rozpoczął czwartkowy II Powiatowy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Przemarsz, w którym udział wzięli podopieczni placówek pomocy społecznej, uczniowie szkoły Podstawowej nr 1 oraz przedstawiciele władz z Burmistrzem Gminy i Miasta Proszowice Grzegorzem Cichym oraz Zastępcą Burmistrza Zbigniewem Nowakiem na czele, rozpoczął się wyjściem z pod budynku Urzędu Gminy i Miasta Proszowice. Osoby biorące udział w marszu, przeszły główną ulicą miasta, a następnie udały się do siedziby Zespołu Placówek Caritas, gdzie odbywał się piknik. 

Na piknikowej scenie wystąpił Andrzej Róg z zespołem m.o.l.o. oraz grupa Handycap. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczestnicy zajęć środowiskowych domów samopomocy z Proszowic, Pałecznicy, Wrocimowic i Gruszowa, podopieczni domów pomocy społecznej z Łyszkowic i Pieczonóg, a także uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Krakowa i Harbutowic.

Na scenie znalazło się również miejsce dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, które zaprezentowały układ taneczny. Podczas pikniku w opiekę osób niepełnosprawnych, oddane zostały klucze do bram miasta. To symboliczne przekazanie otworzyło trwające w dniach 15-16 czerwca Dni Ziemi Proszowickiej. 

Motywem przewodnim tegorocznej edycji marszu okazała się lawenda, a miejsce pikniku nie jest przypadkowe, bowiem czwartkowe wydarzenie powiązane było z Małopolskim Festiwalem Święta Ogrodów. Uczestnicy marszu mogli zatem zwiedzić najstarszych w Polsce ogród biblijny. 

Tekst i zdjęcia: Paulina Meres

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.