piątek, 05 lipiec 2019 17:14

Klimontów: 95-lecie OSP [ZDJĘCIA]

Napisał

Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimontowie sięgają czasów II Rzeczypospolitej. Wraz z dniem 15 czerwca 1924 roku doszło do powołania jednostki straży ogniowej w Klimontowie. W grupie założycielskiej znalazło się 16 mężczyzn. Dziś OSP Klimontów jest jedną z najprężniej rozwijających się jednostek w powiecie Proszowickim, a w niedzielę 23.06.2019 roku obchodziła swoje 95-lecie. 

W uroczystości podczas, której obchodzono jubileusz 95-lecia OSP, a także poświęcono przekazany przez OSP KSRG Kościelec wóz strażacki oraz dokonano wmurowania kamienia węgielnego w mury nowo powstającego garażu, udział wzięli Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec, Radni Rady Miejskiej w Proszowicach Agnieszka Artymiak, Mieczysław Krzynówek, Marek Mazurek, Wiesław Pabiańczyk, Grzegorz Sopala, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP oraz Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, druhny i druhowie z okolicznych OSP, a także mieszkańcy Klimontowa.

Tekst i zdjęcia Paulina Meres
(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.