poniedziałek, 09 wrzesień 2019 17:21

Nowe Brzesko: Chciał jechać "po pijaku" - zatrzymała go kobieta

Napisał

Mieszkańca Nowego Brzeska musiało to mocno zdziwić - gdy po paru głębszych chciał udać się w podróż swoim samochodem, kluczyki nagle zniknęły. Wyciągnęła je ze stacyjki kobieta, która rozpoznała, w jakim jest stanie. – Taka postawa zasługuje na podziw, szacunek i naśladowanie – chwalą policjanci.

W sobotę 7 września 2019 roku około 18:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach, został powiadomiony telefonicznie przez jedną z mieszkanek powiatu proszowickiego, że w Nowym Brzesku na ul. Piłsudskiego udaremniła ona jazdę samochodem mężczyźnie, który według jej relacji znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Kobieta, kiedy zauważyła mężczyznę, który wsiada w takim stanie do pojazdu podeszła do auta i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, po czym powiadomiła Policję.

Na miejsce został skierowany patrol Wydziału Prewencji  z proszowickiej komendy. Policjanci zajęli się mężczyzną do czasu przekazania go wraz z pojazdem osobie przez niego wskazanej.

- Aktywna obywatelska i odważna postawa kobiety, zasługuje na podziw, szacunek i naśladowanie. Prawidłowe zachowanie mieszkanki naszego powiatu przyczyniło się do eliminacji nieodpowiedzialnego kierowcy jako uczestnika ruchu, a w konsekwencji do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

- doceniają postawę mieszkanki powiatu proszowiccy policjanci.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.