poniedziałek, 23 wrzesień 2019 10:30

SP w Mniszowie zabłyśnie na drodze

Napisane przez Irena Koral, SP Mniszów

Nasza szkoła już od kilku lat jest jedną z najlepszych placówek w Małopolsce pod względem organizacji akcji poświęconych promowaniu odblasków. Poprzez różne nasze działania pragniemy zaapelować do wszystkich osób poruszających się na rowerach czy też pieszo, aby zadbali o to, by być widocznym na drodze. Posiadanie elementu odblaskowego w obszarze niezabudowanym po zmroku zwiększa naszą widoczność a tym samym zwiększa nasze bezpieczeństwo i być może ratuje nam życie.

W tym zakresie cała społeczność szkolna podejmuje różne inicjatywy i działania promujące bezpieczeństwo i ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do wzmocnienia świadomości związanej z koniecznością bycia widocznym na drodze poprzez noszenie elementów odblaskowych.

Podejmując te wszystkie działania cieszy fakt, że wypracowaliśmy u naszych uczniów nawyk noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków przez cały rok szkolny. Nasi wychowankowie stali się sprawnymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Kierują się zasadą "Bądźmy widoczni i bezpieczni na drodze".

Naszym najważniejszym celem jest promowanie bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na noszenie kamizelek odblaskowych i innych elementów, które poprawiają widoczność na drodze pieszych i rowerzystów.

Irena Koral, SP Mniszów