Ruch na Rzecz Rozwoju Powiatu Proszowickiego Bartosz - zaprasza Wyróżniony

poniedziałek, 12 marzec 2018 11:18

Powstałe na początku 2017 roku Stowarzyszenie Ruch na Rzecz Rozwoju Powiatu Proszowickiego BARTOSZ zaprasza wszystkich chętnych do współpracy. W Proszowicach w dniu 23 marca odbędzie się Walne Zebranie Stowarzyszenia.

Na terenie Powiatu Proszowice we wszystkich Gminach działa Stowarzyszenie Ruch na Rzecz Rozwoju Powiatu Proszowickiego BARTOSZ. 

- Coraz więcej osób wstępuje do Stowarzyszenia. Mieszkańcy Powiatu Proszowickiego widzą potrzebę pomagania innym osobom. Nasza działalność przyciąga kolejne osoby – mówi Aleksandra Filipowska jedna z założycielek BARTOSZA.

BARTOSZ na darciu pierza w Niezwojowicach

Główne cele Stowarzyszenia to: wspieranie osób starszych, niepełnosprawnych,  emerytów, rencistów, integracja kulturalno-społeczna osób zagrożonych wykluczeniem, ochrona środowiska w tym walka ze smogiem, wspieranie przeciwdziałania przemocy, wspieranie i zachęcanie mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych, wspieranie działań na rzecz rozwoju Szpitala Powiatowego w Proszowicach.

Członkowie BARTOSZA zachęcają do ochrony przyrody, działań proekologicznych, antysmogowych i antyrakowych. BARTOSZ zachęca i zaprasza do wspólnych działań prozdrowotnych, w tym rodzinnej aktywności prozdrowotnej.  Stowarzyszenie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wstępowania w szeregi organizacji i wspólnego pomagania innym osobom, zwłaszcza niepełnosprawnym, starszym i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Święto brzozy w Niezwojowicach

- Zabieramy seniorów i osoby niepełnosprawne do Opery, Teatru, Kina, na koncerty. Organizujemy wiele wycieczek krajoznawczych. Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w Stowarzyszeniu – dodaje Pani Aleksandra.

W najbliższym czasie BARTOSZ organizuje wyjazd do Teatru Ludowego w Krakowie w dniach 24 marca i 28 kwietnia. 23 czerwca organizowany jest wyjazd do Warszawy (Świątynia Opatrzności Bożej, Muzeum Żydów Polskich), Niepokalanowa i Gidle. Na jesieni zaplanowano ciekawą wycieczkę na Ukrainę, wyjazdy na koncerty i do kina. Wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się czegoś więcej u Prezesa Stowarzyszenia, niżej podpisanego, pod numerem telefonu: 664-360-325.

Tekst i fot. Arkadiusz Fularski

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA