Ten remont może sporo kosztować pracodawcę Wyróżniony

poniedziałek, 12 marzec 2018 11:29

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, skontrolowali cudzoziemców wykonujących prace remontowe, w jednym z obiektów na terenie powiatu proszowickiego. Okazało się, że w ekipie remontowo-budowlanej, zatrudnionych jest nielegalnie 5 obywateli Mołdawii.

Gdy 26 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej rozpoczęli kontrolę, zastali cudzoziemców podczas wykonywania prac wykończeniowych. Jak się później okazało, zatrudniający ich pracodawca nie uregulował wszystkich formalności dotyczących zatrudniania obcokrajowców. Cudzoziemcy nie posiadali zezwoleń na wykonywanie pracy.

W związku z nielegalnym powierzeniem wykonywania pracy cudzoziemcom, wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu kara grzywny od 1000 do 30 000 zł (art. 120 ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy).

Konsekwencje wykonywania nielegalnej pracy poniosą również obywatele Mołdawii. Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, zobowiązał ich do opuszczenia terytorium Polski. Na wykonanie decyzji mają 30 dni. Ponadto, cała piątka nie będzie mogła wjechać ponownie do strefy Schengen przez okres 1 roku.

Karpacki Oddział Straży Granicznej

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA